| Beibii a întrebat:

Fundita pentru cel mai interesant si explicit raspuns. nu vreau s credeti ca sunt ironica cu intrebarea asta:)) exista fantome?! - adevar sau doar falsuri? exprima-ti parerea :) - http://www.tion.ro/......1-12404211 \ http://www.click.ro/......04924.html / cititi si articolul, nu va uitati numai la poze :P.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Sincer vorbind, eu cred ca fantomele ce apar, spiritele ce vorbesc si alte asemenea experiente ce tin de paranormal, sunt creatii imaginative ale mintii omenesti inspaimantate sau dornice sa primeasca raspunsuri de la cei dragi plecati intr-o alta lume. Iar un aspect interesant, mai ales in ceea ce priveste aparitia fantomelor este acela ca, odata relatata de cineva prima aparitie, evenimentul face valuri, impresioneaza si e transmis, mai intai oral, apoi. mai tarziu si in scris, influentand astfel alte minti impresionabile.Am vazut oameni ce marturiseau ca au vazut fantoma unei mirese intr-un loc despre care se spunea ca ar fi pierit candva una, eu insami trecand noaptea pe langa un ulm din preajma satului in care am copilarit asteptam inspaimantata sa apara leul_nu stiu de ce tocmai un leu, intr-un loc unde animalul acesta n-a trait vreodata-despre catre toti batranii satului spuneau ca apare in calea drumetilor nocturni. Tin minte ca am trecut ca fulgerul, intr-o goana nebuna prin dreptul copacului respectiv si-mi amintesc si acum bataile speriate ale inimii ingrozite. Poate din cauza vitezei n-am apucat sa vad niciun leu! Dar atunci am aflat cat de mare e puterea sugestiei; iar daca ea e colectiva, capata amploare si destui se pot lasa, impresionati.Cred ca sediul fantomelor e in subconstientul sufletului omenesc.

1 răspuns:
| aLdu a răspuns:

Eu iti spun ce cred.
Mie mi-a sp dna miia de Religie; x
Nu exista fantome sau tot fellulll de ciudatenii d`astia.
Cand vezi fantome.defapt.Dracu`. face asta.
jOaca feste
vrea doar sa sperie.
dar sa sti.ca nu poate sa iti faca nimic.
deci stai linistita.
Sh` mie imi e frica.
sCz. Dar nu m`am uitat la articol.
Chiar daca stiu ca nu exista fantome.
Deci fii sigura.big grin