| spaikizz a întrebat:

Heei! M-am gandit sa ma gandesc ce sa fac in viata. [Problema este ca nu am nici o idee. V-as ruga sa luati in serios acest lucru si sa imi dati raspunsuri serioase.
Sa va zic... Imi place romana, engleza, franceza, anatomia, geografia si informatica. Am note bune la toate materiile, dar pe acestea le invat cu drag.
Intr-un timp ma batea gandul sa ma fac politit criminalistic, sau ceva in domeniul criminalistic (psiholog poate in domeniul criminalistic), dar tati a zis ca nu e bine, ca e prea mare bataie de cap.
Voi ce ziceti? Ce imi recomandati? Si ce liceu, profil, facultate imi recomandati?

Mutumesc frumos si logic ca dau funda.

4 răspunsuri:
| spaikizz explică:

Da. Mi-ar place si niste sfaturi de la cineva care are parinti realizati prin munca propie sau care e realizat prin munca propie.

Si chestia cu profesorul: nici nu m-am gandit vreodata sa ma fac profesoara. Pff. Cred ca asta ar fi un lucru oribil.

| buburacer a răspuns:

Du-te in misiuni cu crucea rosie ca voluntar.O sa iti prinda bine in viata mai ales in cv.

| HelloKitty97 a răspuns:

Daca iti place romana te-ai putea face profesoara...sau de ce nu profesoara de engleza/franceza/geografie/biologie... daca iti place anatomia te poti face medic cu o specializare. Sper ca ti-am fost de ajutor! si daca e visul tau sa devii medic criminalist sau ceva asemanator cum spuneai mai sus nu tine cont de parerile celorlalti dar fa acest pas stiind ca e mult de invatat si daca stii ca poti sa inveti atat de mult!

| SupradozaDeDroguri a răspuns (pentru HelloKitty97):

Nu te fa profesoara. Parintii mei sunt profesori si imi interzic sa ma bag in invatamant, deoarece nu merita. Multa bataie de cap, salariu mic si putini profesori ajung, dupa ce termina o facultate buna cu brio, sa aiba loc de munca. Multi ajung someri. Si prin multi, trebuie sa intelegi majoritatea! Mai bine ai face medicina sau criminalistica daca tot iti place. Dar oricum asta e sfatul unor persoane care cunosc aceasta situatie. E vorba de viitorul tau. Bafta!