| alissa6 a întrebat:

Hei! Eu tb sa merg cu autobuzul la liceu si pana acum ma trezea tatal meu la 5 ca tb sa mearga si el o data cu mine dar de maine el merge mai devreme si nu ma poate trezi si eu nu ma trezesc cand suna telefonul, fratele meu nu vrea sa ma trezeasca. Deci ce fac sa nu intarzii?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună dacă ai televizor in cameră, pune l pe timer, si te scoală el la ora la care vrei, eventual lasă l cu volumul m ai tare. Esti fată? In ce clasă esti?

| 95Cosmin a răspuns:

Inainte de a te culca, gandeste-te la ora la care trebuie sa te trezesti, si de obicei, te vei trezi cu 2-3 minute inainte de ora aceea.

| alissa6 explică (pentru 95Cosmin):

Nu pot spera tot anul ca se va intampla asa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Roaga-l pe tatal tau sa te trezeasca atunci cand pleaca el si gaseste-ti ceva de facut care sa te tina treaz pana pleci.