| crisu2012 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Acum vreo doua saptamani am zarit in curte un animal roscat, am crezut ca era vulpe, desi a sarit fara nicio problema un gard de 2, 5 m. Iar acum doua seri ceva mi-a omorat 16 pui de gaina, din care patru i-am gasit in curte.Pareau a fi strangulati.Am caine, e lasat liber si nu mananca pui, stioiu pentru ca are deja 8 ani si nu a mancat niciodata puii de gaina.Acum cred ca ar putea fi dohor. Voi ce credeti, si cum as putea scapa de acest animal? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Marinake a răspuns:

Fa-ti rost de o pusca...Sau vorbeste cu un vanator din apropiere ceva.Nu stiu ce sa zic