| Alina3434 a întrebat:

Am o problema. Niste colege de la mine din clasa sunt cam rele cu mine. Adica cand vreau sa vb. Cu ele mai tot timpul ma resping si o fac si pe colega mea de banca sa fie rea. Ar putea fi invidioase pe mine? Cum pot sa fiu draguta adica sa ma accepte asa cum sunt? Si cum sa aflu de ce sunt asa? Fundaa

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1. Daca iti doresti sa fii acceptata sau mai populara, vezi pasii-cheie sugerati de autorul cartii "Secretele succesului", Dale Carnegie---- ii gasesti enumerati si explicati in link-ul :http://bibliocarti.com/dale-carnegie-secretele-succesului/
2.Motivul acestui comportament, nu cred ca-l vei afla! Daca le vei intreba, fie o sa foloseasca prilejul pentru o noua rautate, fie vor fi nesincere.Asadar, nu incerca sa-l aflii!

| LiimeXdx a răspuns:

Ignoră-le la rândul tău. happy
Dacă o persoane anume nu te place, are motive. Întreabă-le direct.
Dacă nu te plac acum, nu prea o vor face nici în viitor.