| Ho1 a întrebat:

Help me!
contul meu de pe facebook a fost blocat, zice ca trebuie sa am mai mult de 13 ani si scrie :Accesul la cont este blocat
Contul dvs. a fost dezactivat. Dacă aveți orice întrebări, vă rugăm să consultați pagina noastră de Întrebări frecvente aici.

Deci inseamna ca cand voi avea 13-14...ani,atunci el va fi dezblocat? Va rog,nu vreau sa-mi fac unul nou,acolo aveam si fotografii multe, prieteni, ajutoooooooooorrrrrrrrrr!

Răspuns Câştigător
| AdrianoB a răspuns:

Dupa ce implinesti 13 ani iti poti face fara probleme.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci! Alt cont, doar atat! Varsta minima pentru a-ti face cont este 13 ani.

| AdrianoB a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Ai incalcat Termenii si Conditiile de inscriere ale companiei Facebook.

Esti minora. Tu si cei ca tine, nu aveti voie sa aveti conturi mai pe nicaieri, sunteti prea mici, si totusi, a-ti umplut netul.

Contul ti-a fost dezactivat si inseamna ca nu-l mai vezi, la revedere. Nu ti-l da nimeni inapoi la 13 ani. Pe ei nu-i intereseaza, pentru ca tu, inainte sa-ti faci cont, trebuia sa citesti Termenii.

Daca tot ti-ai facut cont, trebuia macar sa nu te dai de gol ca esti minora. Probabil ai facut vreo setare ceva sau cine stie cum au aflat ca esti prea mica.

Acum nu mai ai ce face.

| Ho1 explică (pentru AdrianoB):

Cred ca prin @mail au aflat cati ani am, deci in primavara imlinesc 13 ani, atuci pot sa-mi fac facebook?

| AdrianoB a răspuns (pentru Ho1):

Dupa ce implinesti 13 ani iti poti face fara probleme.