| gabri778 a întrebat:

Hey care e cea mai buna metoda si cea care da cele mai multe roade pentru a invata pentru teza la mate? Cel mai bun raspuns primeste fundita! tongue

Răspuns Câştigător
| Zatharra a răspuns:

E cam dificilă metoda și plictisitoare(părerea mea)...aceea de a face multe exerciții.Am încercat dar m-am plictisit repede cu toate că începusem să înțeleg mai bine.Caută exemple de teze pe net și fă cât mai multe.Peace!

| gabri778 explică (pentru Zatharra):

OK am sa incerc sa fac cat mai multe

| Zatharra a răspuns (pentru gabri778):

Sper că ți-am fost de folos.

14 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! Sincer eu nu prea invat prind mai mult din clasa.Nu cred ca te ajuta cu ceva doar daca stii teoria, cred ca ca ar trebui sa faci vreo doua exemple din fiecare ca sa-ti intre in cap ideea nu modul de rezolvare(ca daca stii nu mai modul de rezolvare, daca se schimba ceva te pierzi)Sper ca te-am ajutat.PS.In ce clasa esti?

| gabri778 explică (pentru zurick):

Sunt in clasa a 6-a.

| zurick a răspuns (pentru gabri778):

Si eu sunt tot in a 6-a, dar nu prea ma straduiesc prind mai mult din clasa.

| gabri778 explică (pentru zurick):

Ok si eu dar uneori nu inteleg lectia si mi-o mai explica parintii.Ce note ai in general la scoala?

| zurick a răspuns (pentru gabri778):

N-am note prea bune...Notele cele mai bune le am la mate si la romana(diriga e profa de romana ca altfel nu prea ma straduiam

| gabri778 explică (pentru zurick):

AAa eu am note bune 10 si 9 dar unele profesoare sunt indulgente.

| zurick a răspuns (pentru gabri778):

Eu m-am cam stricat in a 6 a, nu stiu de ce. Oricum urasc engleza (poate m-as stradui mai mult dar profa e saloasa) si la geografie mi-am cam stricat-o...8-9-10 in afara de engleza unde am 4(primul meu patru)8si 9.La romana am 4 de 10 si un 9 si la mate lafel.In ce oras esti?

| gabri778 explică (pentru zurick):

Galati adica cum de ai luat 4 si apoi 8 si 9 ce s-a intamplat in ziua aia erai neatenta?

| zurick a răspuns (pentru gabri778):

Nu stiam timpurile...Si oricum cauta mereu sa iau note rele la ea si se mai duce si la mama la servici sa-i spuna ca am luat 4 si ca mi l-a pus in catalog dar unde putea sa mi-l puna in frunte si parca eu nu i-as fi spus mamei notele ca doar nici nu e diriginta mea ...Ps Sunt tot din Moldova, Barlad, judet Vaslui

| zurick a răspuns (pentru gabri778):

Oricum vrei sa fim prieteni pe TPU? Trebuie sa inchid calculatorul ca am ore de la 12.Pa,pa.

| gabri778 explică (pentru zurick):

Dap vreau sa fim prietene pe TPU ti-am trimis deja cerere de prietenie.

| zurick a răspuns (pentru gabri778):

Am vazut... Oricum daca vrei sa mai vb trimitem mesaj