| anonim_4396 a întrebat:

Hey credeti ca cineva poate face vraji sau altceva sa nu fie bine in familie? Adica de exemplu intr-o zi am gasit usa patata cu ceva alb care nu iesea si dupa ceva timp in familie s-a intamplat ceva grav, s-au odata mama a gasit tarana de mormant pe presul de la usa si iar s-a intamplat ceva...Sunt mai multe si tot ni se intampla cate ceva.a fost mama la o batrana de asta care ghiceste si i-a spus ca cineva de pe scara ne face farmece, nu stiu astazi pe peretele de pe scara cel al apartamentului nostru am gasit niste urme asa de la foc sunt patru cati suntem noi in familie! Oare se va intampla ceva grav? :O Va rog dati-mi un sfat ce pot face? :O crying

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu mai sunt vrajitori adevarati cum erau odata. Acum cei care se numesc vrajitori sunt niste sarlatani care habar nu au ce e vrajitoria.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Buna.
Du-te la acea ghicitoare si intreab-o cine mai exact din blocul vostru va face farmece de rea credinta, sa vedem daca mai stie raspunsul si la aceasta intrebare...
Oricum, tu nu trebuie sa-ti faci griji deoarece depinde doar de modul cum vrei tu sa vezi treburile.
P.s. autosugestia poate face minuni.
Numai bine.

| ionutalex13 a răspuns:

Sigur ca ai facut ceva.si eu am avut farmece dar am gasit o doamna care m a scapat. daca te intereseaza pot sa ti dau adresa si telefonul ei.astept sa mi raspunzi

| AdiStam a răspuns (pentru ionutalex13):

Salut.imi poti da niște amănunte despre dansa, tel? merci

| AdeeMaria a răspuns:

Pff...ciudat. straight face
Dar, de unde stie acea batrana ca cineva de pe scara?raised eyebrows
Poate fi oricine. happy
Sau sa luam si cazul acesta...dar aveti probleme cu cineva din blocul tau, sau cu cineva din rudele tale?
Vraji nu se pot face, eventual daca va doreste cineva raul din tot sufletu, dar nu te ingrijora. happy
Poti arunca cu apa sfintita prin casa sau sa cumperi tamaie happy

| CiprianFreeLife a răspuns:

Nu exstia asa ceva, wow fiti seriosi! sunt doar coincidente, du-te la un preot daca chiar e nevoie.

| bydany a răspuns:

Daca vrei sa afli cine iti face asta poti sa faci urmatoarele lucruri:
1)pune sare la usa, si cine primul va intra dupa ce ai pus acela poate sa-ti face...
2)sarea mereu tinio pe fereastra.
3)urmareste cum se comporta vecinii, adica ce vreau, ce vorbesc;
Mi s-a intamplat si mie asa ceva, dar am scapat numai ca am fost la un calugar si el mia ajutat ca nia spus niste sfaturi:
1)maiol mi la sfintit si l-am pus sub perna.
2)si in casa dam mereu cu apa sfintita(agheazma)
3)cite o luminare in fiecare duminica de la biserica sau manastire.
4)ar fi bine sa va ducet la manastirea Saharna, ajuta la tot.
Sper ca te-am ajutatsadsuccese...happy

| SandraWilde a răspuns:

Permite-mi sa-ti dau un sfat, nu merge la nicio vrajitoare. Nu mereu focul se stinge cu foc, oricum problema ta este un blestem prin magie neagra, de fiecare data cand gasesti ceva suspicios de genul inseamna ca e o alta vraja\blestem. Sincera nu iti recomand o vrajitoare ci preotul, va stii ce sa faca, el cu siguranta o sa sfinteasca (e si indicat) casa ta. Sa spui in fiecare seara o rugaciune si sa gandesti pozitiv, vorbeste cu un preot el va stii ce sa iti zica (sa te impaci daca esti cu cineva certat\a, etc.)... si nu te ingrijora orice vraja are o scapare.