| bittersweetbaby a întrebat:

Hey..de 3 luni aud numai voci ciudate gen care strigă sau care îmi spun lucruri urâte like,,ești grasă ",,, ești urata" si când îl văd pe băiatul de care îmi place ei îmi spun că nu o să îl am niciodată că e prea bun pentru mine... Ok dar nu e cea mai rea parte când sunt în public încep să țipe dar rău adică urlă si îmi pun mâinile la urechi din instinct... Ce ma enervează e ca oameni se holbează si își fac cruci.
Mama si tata îmi zic doar să mă liniștesc și să dorm când aduc subiectul. Nu am mai dormit 8 ore bine de _3_ luni _3_ luni.
Nimeni nu ma crede.
Mda... Are cineva o idee ce sa fac pentru că doare.
Funda(dau)

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Asculta muzica in casti un timp, nu ar trebui sa mai auzi acele voci.

| zurick a răspuns:

Când vocile ies la suprafață din nou gândește-te că nu ești singura persoană grasă din lume.Sunt alte persoane care poate au mai mult în greutate, dar care se simt mult mai bine în pielea lor. Poate începi un sport ca să capeți încredere. Poți eventual să apelezi la un psiholog, nu e o rușine asta, sunt sigură că el te poate ajuta să ai încredere în forțele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar subconstientul tau. Incearca sa te apreciezi mai mult, esti frumoasa asa cum esti. Pur si simplu impune-ti ca nu au control asupra ta. Pana la urma sunt niste voci pe care creierul tau le-a creat, tu esti stapana. Ignora-le, spuneti mereu ca nu te pot afecta, tu esti puternica.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce o înveți pe prostii? "Ești frumoasă așa cum ești"
Cu toții știm că nu e.
Dacă oamenii ar face ce zici tu, ar avea mai multă încredere în ei...dar n-am avea loc în autobuz sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Hei, nu fii rau, de ce sa nu aiba incredere in ea?
Glumet esti azi (nu il asculta fato, traieste fericita) laughing

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Posibil schizofrenie... posibil.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizită unui psiholog sau psihiatru...noi nu iti putem spune sigur ce ai...dar dacă te confrunți cu vocile (viziuni auditive), si apar si viziunile vizuale, atunci clar ești schizofrenica...Ai grija, schizofrenia nu dispare, se diminuează cu ajutorul medicamentelor tot restul vieții, prescrise de psiholog...
Ai grija de tine!
Bafta!