| pwp a întrebat:

Hey TPU,am o intrebare pentru studenti.
Cum e la facultate? Cum vi se pare? Usor, greu? E distractie sau e prea mult de invatat? Aveti libertate(avand in vedere absenta parintilor) sau sunt prea multe responsabilitati?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă înveți să-ți organizezi timpul, le petreci pe toate!
Pa, pa.

| Madayna a răspuns:

Este bine cel putin unde invat eu, deocamdata este usor, in sesiune o sa fie mai dificil. Avand in vedere ca vrei la facultate e logic ca trebuie sa si inveti, nu numai sa te distrezi. Distractia in timpul liber, nimeni nu o interzice.

| ParisulTau a răspuns:

Pai cum sa fie, ca la facultate big grin big grin E frumos big grin. Usor, greu, depinde de tine cum inveti si cum te-ai obisnuit sa inveti, oricum se invata doar in timpul sesiuniihee hee sau la un test/partial ceva. Libertate privind parinti este pentru ca nu mai stiu ei ce faci tu 24 din 24 dar sunt si mici responsabilitati, gen sa-ti faci mancare, sa-ti manuiesti banii sa-ti ajunga, cumparaturi, dar eu cred ca lucrurile astea te invata in viata si facultatea in alt oras este un punct de plecare pentru noi sa invatam sa ne descurcam fara parinti (cat de cat ) Este o perioada frumoasa a vietii si trebuie sa profitam de ea big grin. Plus ca daca nu esti asa pretentios si prinzi camin e si mai frumos. Viata de student la camin e minunata big grin Trebuie sa stii sa imbini distractia cu invatatul si totul o sa mearga super bine.