| Paulatrifan27 a întrebat:

Am o problema. Vineri este ziua verișoarei mele. Puteți sa ma ajutați cu un verset sau un psalm din biblie (NU DIN CEA ORTODOXA) care sa zica cât de mult ii mulțumesc și o iubesc (verișoara mea ii penticostala. Mi-aș dori foarte mult sa ii mulțumesc câte a făcut pentru mine)? VREAU RĂSPUNSURI CÂT DE REPEDE SE POATE! Mulțumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum vine asta? Daca vrei sa ii multumesti de ce nu esti in stare sa o faci prin cuvintele tale?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia si citeste biblia lor, daca tot te intereseaza subiectul.

| Celcestietot a răspuns:

Scrie-i ceva original, pentru că în Biblie știu nu găsești așa ceva.

| ancaval a răspuns:

Dar ce au ortodocșii? De ce NU e bună Biblia lor?
Păi voi, pocăiții, sunteți cei mai sfinți? Doar întreb. Nu înțeleg de unde atâta ură între noi?!

| Paulatrifan27 explică (pentru ancaval):

Nu avem ura in noi! Nu știu de ce crezi asta. In primul rând nu religia face pe om credincios dar dacă atât poți. Infine nu am chef. voiam sa ii scriu ceva frumos...in loc sa judecați mai bine fiți înțelepți! Nu noi ne-am ales religia! ȘI IN CINE A ZIS CA NOI SUNTEM CEI MAI SFINȚI? Noi nu obligam pe nimeni sa fie ca noi. Fiecare cu religia lui. Dar am zis ca nu din Biblia ortodoxa pentru ca diferă puțin. Dar nu ca noi trebuie sa sărim imediat. Infine. Nu ma prea interesează dar sper sa nu mai gândiți așa. Și sa nu vezi cum e sufletul unui om!

| ancaval a răspuns (pentru Paulatrifan27):

Ai spus să NU fie ortodoxă. Apoi, că NU religia face pe om credincios.
Despre ce vorbim? Ce mai contează că e biblie ortodoxă? Că diferă...ce diferă? Eu sunt catolică. Toți, sau aproape toți, ne rugăm la Dumnezeu! Așa că...