| Micutza_Gaby_1994 a întrebat:

scuze de am 13 ani si categorie 61 de kg si toata vara asta mama mea m-a pus la diete dar nu prea imi place nicio dieta, nu pentru ca nu pot sa mananc orice dar noah...ma poate ajuta si pe mine cineva cu o dieta rapida? Va rog nu radeti.Am nevoie de ajutor rapid crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.infoslabire.ro/......-zile.html

Ai zis ceva rapid, pentru că nu-ţi plac dietele. Ţi-am dat ceva rapid. Nu mă înjura pls :))

| Micutza_Gaby_1994 explică (pentru anonim_4396):

Oke...dar eu nu beau cafea...

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu exista dieta rapida eficienta. O dieta rapida iti pune sanatatea in pericol si oricum dupa ce incetezi sa ti dieta te ingrasi la loc.
Fa sport. Mergi pe jos la scoala. Urca pe scari nu cu liftul. Mergi cu prietenele sau mama la plimbare (zilnic minim 30 minute plimbare daca alt sport ti greu sa faci), iesi cu bita, cu rolele, mergi la bazin.
Mananca mai putin, Daca de obicei mananci doua felii de paine, de acum mananca doar una. Daca de obicei mananci doi polonici de supa, acum mamanca doar unu, Intelegi ideea. Redu portile de mancare, asa poti manca in continuare ce vrei, dar slabesti ca mananci mai putin, Mesteca mancarea bine bine si mananca incet. Bea minim 1 litru jumate de apa pe zi. Bine ar fi sa renunti la fast food, dulciuri, prajeli, grasimi (chipsuri etc), patiserie (covrigi, cornuri etc), sucuri de orice fel, dulciuri sau macar sa le reduci cantitativ.

| Wøodenpints a răspuns:

Vrei să slăbești rapid așa-i? Rapid, fără vreo dietă prea strictă și fără mișcare, dacă se poate.
Pentru că, în anii în care ai lopătat maioneză cu lingura de lemn nu te-ai gândit că cel mai probabil corpul tău va arăta ca o mlaștină puturoasă.
Dacă vrei să dai jos untura e simplu. Mănânci mai puțin, fără grăsimi și alergi 2 ore pe zi până transpiri unt.
Dacă consideri că asta e prea greu pentru tine și ai impresia că există o metodă minune care te scutește de mișcare și mâncat mai puțin, meriți să arăti ca jabba the hut.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu exista dieta rapida... Slabesti daca faci sport si mananci corect.
O sa te motivez prin a-ti spune ca eu aveam greutatea ta la 17 ani, doar ca sunt baiat si am 1.80. Deci, situatia ta e foarte trista.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca tu esti in poza de la avatar, iti spun sincer, ca nu esti grasa, esti obeza.
TheMechanix are dreptate, lasa dracu' dietele si fa sport.Alearga vreo 4 kilometri pe zi si nu manca dupa ora 17:00.

Răspuns utilizator avertizat