| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in supranatural? sau vi s-a intamplat ceva supranatural/iesit din comun care sa va puna pe ganduri? povestimi va >rog.happy
o sa va spun si eu povesti de genu.batting eyelashes

8 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Nu cred in supranatural si nici nu am avut intamplari de genu.

| CrissDot a răspuns:

Pai o data eram in baie si m-am enervat asa de tare si mi-am ridicat o mana si sa spatr beculaughingam fost certata penrtu asta desi am zis ca nu eu am fostlaughing

| lifeislife a răspuns:

Cred si mi se intampla destul de multestraight face

| PussyfootMissSuicide a răspuns:

laughing)
pai eti sigura ca nu ai dat cu pumnu` in bec sau ceva?
sau s-a intamplat pur si simplu?thinking

| KagomeHigurashiLoveInuyasha a răspuns:

Titlu:Nu puteau disparea asa din senin!

Asta mi s-a intamplat de Sf. Ion.Deci:

Pe mine ma mai cheama si Ioana si de Sf Ion am luat bomboane sa le dau la copii la scoala si au mai ramas cateva.

Acasa, i-am servit pe mami tati Luca(fratele meu mai mic cu 7 ani decat mine)si pe bunica din partea tatalui si imi amintesc clar ca mai ramasesera 3 bomboane in cutie.Au venit si unchiul Costica matusa Daniela si copilul lor David-Nicolas de la Valcea pe la noi.Am servit-o pe Daniela cu o bomboana dar Costica nu a venit in casa. Dupa putin timp am vrut sa iau bomboanele ramase sa il servesc si pe Costica da` cand ma uit in punga, bomboanele nus.Il intreb eu pe tati si el imi spune ca nu le-a mancat si sa ma duc la el in camera ca pe TV era bomboana lasata de el ca nu o mancase(deci nu avea motiv sa le manance pe cele din punga daca pe cea pe care y-o dadusem eu nu o mancase). Ma duc eu in camera lu` mami si a lu` tati si bomboana nu e(ma rog mami a marturisit ca a mancat bomboana aia de pe TV). Asa! Dupa ce a plecat Daniela si Costica seara mami si tati erau cu mine in camera eu fiind la calculator tot pe TPU. O vad pe mami ca vine langa mine da` nu am fost atenta sa vad ce face.Si apoi se duce la tati si incepe sa il certe ca i-a spus ei ca nu mai sunt bomboane si de fapt erau.Ma uit eu in punga si erau cele 2 bomboane ramase in punga...straniu nu?

Nici astazi nu pot sa imi dau seama unde au fost acele bomboane si de ce au aparut exact dupa ce au plecat Daniele si Costica.

Sper ca ti-am fost de ajutor! :d :d :d

| KagomeHigurashiLoveInuyasha a răspuns:

La paine!

Poi...nu stiu cat de infricosator e dar pe mine m-a speriat! Oricum ar trebui sa o citesti plz! Sa-mi dai un msg dupa ce o sa o citesti sa imi spui cum ti s-a parut si sa stii ca e reala! Ma rog daca candva o sa creada bine si daca nu o sa creada tot bine.Acum sa iti povestesc:

Eram cu cea mai buna prietena a mea, Anne luni(31. 01. 2011). Ne intorseseram cu tati de la ea acasa de la Horezu spre Barbatesti(unde stau eu). Ma rog, ajungem acasa, ne dezbracam si stam in casa.La ora 22 fara ceva cred, ne-am dus la brutarie(p e la 22 se vace painea). Toate bune si frumoase pana cand plecam. Ajungem noi la in dreptul drumului pe unde trebuia sa o luam si vedem in fata un om cu lanterna venind de la bar.In prima faza nu m-am speriat asa tare dar apoi i-am vazut tigara in mana si i-am zis Annei sa fugim.Alergam noi pe drumu` ala pe care trebuia sa o luam si vedem ca omul ala era in spatele nostru.Cred ca am fugit cam jumatate de drum da` omul ala plecase de mult da` noua ne-a fost frica sa incetinim pana in momentul in care deja vedeam brutaria in fata noastra.Ne ducem, luam paine si ne intoarcem.(luam paine de fiecare data cand santem amandoua la mine acasa ca sa avem ce sa mancam la filmele de groaza pe care le vedem apoi).

A doua zi, marti, 01. 02. 2011, la 22:15 ne ducem din nou la brutarie.Trecem noi de pod si credem ca scapam de oameni si chestii.Chiar atunci a inceput sa bata candva din palme si parca se apropia de noi.Am luat-o la fuga de parca fuseseram programate sa fugim da` nu a venit nimeni dupa noi.Bine ca am fugit ca cine stie cine era ala care a batut din palme si nici nu stiu ce l-o fi apucat! Asa, sa continui...ne ducem noi luam painea si zice Anne:
-Nu ne mai intoarcem tot pe acolo.Hai sa o luam pe punte!(un alt drum mai aproape de brutarie care da in strada principala pe unde am eu casa. O luam noi pe acolo si ne ducem acasa.

A treia zi, miercuri, 02. 02. 2011, la 22 fara ceva cred ne ducem din nou la brutarie. Ii zic eu lu` Anne:
-Nu o mai iau eu tot pe drumul asta ca imi e prea frica.Hai sa o luam pe punte.
Zice Anne:
-Bine, ca si mie imi e frica!
O luam noi pe punte ne ducem la brutarie luam painea si o luam apoi tot pe punte.Cand sa iesim pe strada principala vad eu un om cu o lanterna. Ii spun eu lu` Anne:
-Vine un om, hai sa ne intoarcem!
Ya:
-Nu ma hai sa mergem!
Dar apoi, cand voia sa trecem pe langa el auzim noi un alt om care era cu asta cu lanterna si Anne e apoi de acord cu mine:
-Ma sunt 2.(zice Ana)
Si incepe ala cu lanterna sa vorbeasca cu celalalt om si ii zic eu lu` Anne:
-Ma aia sunt beti hai sa ne lipim de gard!(mentionez ca eu eram imbracata in negru si Anne in alb si nu ne-a venit ideea sa ne ghemuim ca asa pe mine nu ma vedeam ca eram toata toata in negru si pe Anne o confundau cu zapada ca abvea ceva alb pe ea.

Ne lipim noi de zid, stingem lanterna ca aveam si noi lanterna ca sa nu ne vada de aia am stinso, si omu` al trece prin fata acelui drum si cand credem noi ca am scapat omu` ala indreapta lanterna catre noi si noi credeam ca vine inspre noi.Aici urmeaza convorbirea intre omu` cu lanterna si pretenul lui da` nu am inteles prea bine asa ca spun doar ce am inteles:
-Ma uite ca sunt 2 fete acolo.(zice ala cu lanterna)
-Ceai ma ca nu e nimeni.(zice celalalt uitandu-se inspre noi)
-Uite ma acolo ca sunt 2 fete ce-mi spui tu mie?(ala cu lanterna)
Ma rog apoi nu am mai inteles ce au spus ca vorbeau intre ei si si-au continuat drumul(unde eram noi, pe acel drum, strada principala era in fata noastra si oamenii aia au luat-o la stanga.Am asteptat sa se indeparteze si apoi am luat-o la dreapta, spre casa mea, in fuga, Ma uit eu in spate si vad ca ala cu lanterna a indreptat lanterna catre noi si eu am crezut ca vine dupa noi da` am avut noroc si am ajuns acasa doar fff obosie!

Nu stiu de ce naiba in fiecare noapte ni s-a intamplat cate ceva. Mie mi se pare straniu.Si noi, marti seara vazuseram prima parte sdin filmul "Destinatia Finala" ca celelalte 2 le vazusem. Sper ca l-ati vazut si daca nu cautati pe site-ul www. divx online.biz filmele aste trei sa va dati seama. Oricul in prima parte era vorba de unu` Alex care are o viziune ca avionu` cu care urma sa plecve el si cu colegii lui in Franta va exploda si le-a spus si celorlalti si unii s-au dat jos din avion si la decolare, vad cum avionul explodeaza.Si apoi astia care s-au dat jos mor in feluri cumplite pentru ca au trisat in fata mortii.Citeste in continuare plsss:
Si ii zic eu lu` Anne:
-Ba daca se repeta povestea ca in filmu` de aseara? Daca pe drumul nostru obisnuit chiar ne astepta cineva si pentru ca nu am luat-o pe acolo destinul ne-a mai pregatit o surpriza din care am scapat cu bine?
Ma rog si ne-am dus acasa tefere, ma rog, doar obosite.

Sper ca ti-a plavcut si nu stiu cat de straniu ti se pare tie da` pe mine si pe Anne ne-a speriat raw de tot! BYE! BYE!

| KagomeHigurashiLoveInuyasha a răspuns:

Cine suna? :d :d :d

Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse. O voce ca de copil ii spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary. Ea zise'Buna, tot eu sunt, sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur. Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'

Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Cauta pe youtube bloody mary(ma rog acolo alea nu-s reala dar arata povestea) deci pe la 12 noapte cu lumina stinsa in baie si cateva lumanari sa te uiti in oglinda si sa zici de 3 bloody mary...eu sincer nu am avut curaj sa incerc pentru ca am incercat odata pe la ora 15 sa zic de 3 ori bloody mary in oglinda dar fara lumanari si ciudat ma luase ameteala dar foarte tare!