| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am avut ocazia sa stau de vorba cu un popa, si l-am intrebat ce crede despre bani? raspunsul : fiule, banul este lucrul diavolului numai daca il folosesti la lucruri rele!
Voi ce credeti are dreptate hotzomanul? auzi domne ce au mai scornit?

Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Eu cred ca preotul are foarte mare dreptate.acum ce sa nu mai aiba lumea bani de frica sa nu se ajunga la droguri sau la alte tongue

succes

4 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Banul poate fi folosit si in scopuri caritabile, totul depinde de noi.

| lora_9285 a răspuns:

Daca este folosit pentru lucruri rele de exemplu droguri, atunci clar ca acesta este in masura sa duca spre auto distrugere fizica si sufleteasca.Asa ca, banul este un factor care duce spre rau daca nu este folosit cum trebuie.

| utzuman2006 a răspuns:

Iisus a spus : " Dati cezarului ce e al cezarului..." nu banul e problema, ca lacomia, dorinta de a avea cat mai mult...
Dar cred ca nu are rost sa intram in polemica pe o astfel de tema... e trista insinuarea ta...

| alexandra_2644 a răspuns:

Mai? nu se spune "popa" ci "parinte" iar tu i-ai cerit parerea deci...fiecare o are pe a lui. intr-adevar se zice ca "banul e ochiul dracului" dar fara el...