| pieck a întrebat:

Imi place de o fata care e la alt liceu, dar din fericiere liceele noastre sunt apropiate, si uneori o vad cand vine la liceu, si uneori cand pleaca, si as vrea sa ma bag cumva in seama cu ea sau sa ies cu ea la o intalnire dar nu stiu ce i-as putea spune, dar momentan as vrea sa ma imprietenesc cu ea apoi cand o sa fie timpul o sa o intreb daca vrea sa iesim la un suc, ma puteti ajuta? nu vreau sa fiu cringe, sugestii?

1 răspuns:
| PersonajFictiv a răspuns:

Daca aveai de unde sa faci rost de Facebook-ul ei, un numar de telefon, adresa de skype, etc banuiesc ca faceai.
Prieteni comuni probabil nu aveti.
Ce poti face e sa te duci la ea cand o vezi pe la liceu, o saluti, esti sincer cu ea ca ti-a atras atentia ( specifici si tu ca ai vrea sa iesi cu ea, desigur, daca nu are prieten), ii spui ca ai vrea sa o cunosti mai bine si daca ar vrea sa iti de-a numarul ei de telefon sa vorbiti.
Cam asta ai, alta varianta eu nu mai stiu.
Multa bafta.

Întrebări recente