| victor987 a întrebat:

In ce locuri a ti sapa dupa comori in Romania? unde credeti ca se ascund?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Comoara mea ştiu unde-i, dar e ascunsă bine, să nu mi-o fure careva. : ))

| Bacemi a răspuns:

In noi, oamenii.

| Trolli a răspuns:

In Marea Neagra! Cine stie cate cufere cu diamente si aur sunt! laughing
Dar vorba unui vecin de pe TPU, nu-mi da idei. laughing

Bine, nu as sapa, ci as cauta.

| RAY a răspuns:

Romania e o comoara naturala, de ce isi trebuie comori daca ai aur, petrol, carbune, pamant cat sa hranesti 3 romanii?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai degrabă aș face săpături în inimile oamenilor, fiindcă fiecare ascundem "acolo" comori. Unii le ținem ascunse sub niște măști de sticlă, te poți uita fără să le vezi. Le poți descoperi doar cu mici "săpături", făcute cu finețe și grijă. Ca să nu le distrugi.

| Lizzu a răspuns:

Unde oare?
In buzunarele pana la pamant ale snobilor care ne conduc.

| suffarstar a răspuns:

Pai mai sunt tezaure.Cred ca in siturile dacice cum ar fi Sarmisegetusa sau alte cetati vechi, dar sanse cam mici ca ne-au golit rusii si turcii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niste chestii numite carti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Casa Republicii in ziua de salariu.

| ellaells a răspuns:

Sunt de parere ca nu detinem comori laughing si nici alte lucruri de valoarewinking

| Wøodenpints a răspuns (pentru ellaells):

Hai să-ţi spun o chestie. În trecut, nu existau bănci. Iar cei care aveau prea mulţi bani, îi îngropau, de teamă să nu-i fure cineva. Mulţi dintre cei care şi-au îngropat banii, au murit între timp, păstrând secretul.
Trebuie doar să ştii unde să cauţi.

| wj a răspuns:

In seiful bancii nationale big grin

| marianvranceanul1 a răspuns:

Eu as sapa in zona Orastie, unde este Sarmisegetusa si in Moldova.

| thebeggar a răspuns:

Pai pe oriunde, ca toata tara noastra e ca o comoara, chiar daca nu ai sa gasesti niciuna pentru ca e in adancuri infundatawinking

| Terentee22 a răspuns:

Frate, si eu mai raman cateodata fara bani dar nu-mi vin idei d-astea laughing

| Montsegur a răspuns (pentru Terentee22):

Ahahah.
Lasă-l să caute.

| thelowe a răspuns:

Mai,si daca cineva ar sti, chiar crezi ca sti-ar vinde tie pontul asta pe gratis? nu crezi ca cei care ar sti ar fi prea ocupati cu,, sapatul" comorilor ca sa imi mai scrie tie?laughing

| NaTl a răspuns:

Sincer, eu as sapa in Rosia Montana. Consider ca sunt zacaminte bune acolo. Iar "conducatorii tarii" musamalizeaza asta pentru ca Romania s-ar imbogati si nu ar mai fi ei "mari in stat" si nu vor mai putea sa-i cumpere pe cei batrani. Parerea mea.

| Gorbaa a răspuns:

Și eu în buric am multe scame.