| StrongHeart a întrebat:

In general va este greu sa va integrati intr-un grup?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de grup,in principiu admir conversatile despre filozofie,psihologie,tehnologie,stiinta,asa simple discuti,barfe,nu imi plac,de asta nici nu prea am gasit vreun grup unde sa ma integresez, nu ca nu ar fi, dar, poate nu am cautat eu bine, nu stiu

| SilentRain a răspuns:

În general nu-mi plac oamenii

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns:

Da. Nu prea îmi plac grupurile, mai bine o companie mică dar de calitate.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Depinde și ce tipologie de „grup"

| laSoledad a răspuns:

Nu, daca este un grup cu interese comune in care am un rol. In rest, nu ma obosesc sa intru in grupuri care n-au tangenta cu interesele/ activitatile mele. Oamenii care au interese comune convietuiesc mai usor. Sunt grupuri dominate de concurenta, dorinta de a acapara puterea in grup, mandrie si prejudecata la adresa altor membri din grup etc. Cum ar fi unele grupuri politice - mai ales cele tinere: TNL, juniorii PSD etc. Sau altele precum AIESEC, Rotaract, Interact. Astea n-au o esenta prea importanta in sine. Ca tanar, te poti lipsi de asa ceva.

| CleanHeart a răspuns:

Nu dar daca nu-mi place grupul nici nu incerc sa ma integrez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de grup și cum spunea mai sus" sa fie interese comune", altfel nu prea ai șanse.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Depinde de grup(persoanele din acel grup), am avut și reușite și semieșecuri (zic semieșecuri pentru că nu le consider chiar un eșec 100%)
În general îmi este greu, pentru că sunt o persoană care nu prea vorbește big grin

Este mai ușor când cunoști de înainte câteva persoane sau măcar una.

| Paul754880338 a răspuns:

Depinde care-i tinta intrebarii tale. Grupul sau integrarea. Cineva care se integreaza repede in orice fel de grup este un actor talentat. Cineva care nu o face decat cu un anume tip de grup este selectiv si sigur are motive temeinice sa fie asa.

| Vio199 a răspuns:

Nu. Sincer eu ma simt atat de bine chiar si cu mine singur, incat energia mea pozitiva, glumele, empatia mea si starea de bine atrage oameni. Nu e vorba de a te stradui sa intri intr-un grup. E vorba sa te iubesti pe tine, sa fi tu insuti (adica sa zici ce gandesti asa cum crezi tu ca e corect, si daca te-ai inselat, recunoaste si ureaza-i "Bravo, boss!" celui ce a avut dreptate fara sa-ti fie ciuda, fi corect). Cine se aseamana se aduna, cei ce vor semana sufletului si gandirii tale se vor strange in jurul tau fara ca tu sa faci un compromis social, moral, de integritate, pentru a intra si tu in grupul respectiv.

| ihnei a răspuns:

Daca-s parangheliosi nu