| pantera2011 a întrebat:

In Sfanta Scriptura este un capitol despre imparateasa Estera.Stie cineva cati copii si de ce sex(adica baieti sau fete)avea aceasta? is foarte interesata stie cineva acest lucru? Daca da va rog sa imi raspundeti dau fundita da sa nu fie minciuna.Multumesc!

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am recitit chiar acum Cartea Esterei, de altfel e un "capitol" foarte scurt din Vechiul Testament, nu scrie nimic despre copiii pe care ea şi regele Ahaşveroş(identificat cu regele persan Xerxes I) i-ar fi avut.Am mai întâlnit pe net această intrebare însă nici acolo nu găsiseră un răspuns credibil, bine documentat, vezi link-ul http://www.christianblog.com/......en-esther/

| Decebal a răspuns:

Estera nu a avut copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A cui imparateasa era? posibil sa fi omis dar nu cred sa fi cetit despre ea. poate nu am cetit aceeasi biblie.imi pare rau.