| carollina a întrebat:

In ultima vreme am niste probleme cu iubitul meu! azi noapte la ora 3 m-a sunat si abera in telefon ( era beat) i-am zis ca vb maine (adica azi) cand isi va reveni, el insista sa vbim la ora aceea si numai aberatii spunea, nu avea legatura ce zicea una cu alta ...visa aiurea si i-a dat telu unui prieten de-al lui si mi-a zis si ala sa nu il parasesc, si azi nu m-a sunat deloc pana la ora asta, am incercat eu sa il sun si are tel inchis, ma simt fff deprimata si nu stiu de ce, de regula ma suna dimineata la prima ora in fiecare zi, credeti ca isi bate joc de mine? nu am tupeul sa ii spun ca vreau sa ne despartim pentru ca mi-a spus ca il voi avea pe constiinta

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Deci sa inteleg, ca ieri, duminica tu nu ai fost cu iubitul tau, iar el s-a imbatat avand partener de pahar un prieten, dupa care, amandoi s-au gandit, sa te trezesca si pe tine si sa-ti spuna fel de fel de prostii al telefon...
Mai inteleg ca visa aiurea, deci dormea, culmea este ca si alaturi de un prieten / se pare ca este cel cu care s-a cinstit/...Ciudate situatii descrise de tine!
Ce cred eu? Lasa constiinta la o parte si cauta-ti alt prieten, care mai bine sa nu te sune nici noaptea, nici dimineata dar sa fie cu mult bun simt. Ce om normal suna la ora 00. 03 dimineata? Asta este respect si dragoste fata de tine? Paraseste-l si fii sigura ca nu i se va intampla nimic. Nu pierde noptile cu discutii inutile la telefon cu persoane cu creierul aburit de alcool. Repet, nu pierde noptile, tineretea nu este vesnica, ce-ti trebuie tie acemenea complicatii? Asta am avut eu de spus, tu faci cum vrei, dar asigura-te ca ai numai de castigat din urma alegerii tale. Ganduri bune si sanatoase...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca, ar trebui sa meditezi mai mult referitor la aceasta relatie cu un individ care îi place bautura, daca vrei sa ai o viata linistita in viitor.Amenintarile lui sunt false si tu îl crezi, nu uita fiecare face ce vrea cu viata lui.

daniela
| daniela a răspuns:

Decat sa te chinui mai bine lasa-l nu te merita.

| anka a răspuns:

Mai bine sa il ai pe constiinta decat sa traiesti o viata de rahat cu el. Gandeste-te ca va veni acasa beat si o sa va ia la bataie si pe tine si pe copii. Asa e ca e mai usor sa il parasesti?

| EUSIATIT a răspuns:

Mie nu mi place sa aud ca iubitii beau si va deranjeaza .noaptea.Nu stiu dar trebuie sa aveti fetelor putin orgoliu sa nu le permiteti de acum asa ceva pentru ca mai tirziu.

| sorin a răspuns:

Te suna el, stai linistitawinking

| kukubau a răspuns:

Mare-i gradina, fara garduri. fara porti. Draguta vorbeste cu el, vezi ce-o o fi fost in mintea lui si incearca sa vezi de unde a pornit problema, ce temeri o fi avand, cand apare o problema nu trebuie sa dai bir cu fugitii ca de aia sunteti doi sa fiti alaturi unul de celalalt.tongue dar daca se ajunge la treburi mai serioase, live his ass.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drama, drama. Sa nu il parasesti.Indicat sa faceti copiii la betie.Adevarati stilpi pentru un viitor de aur al omenirii.Sa plantati vii pentru provizii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carollina, noi barbatii mai bem cateodata la cate un chef cu prietenii, la petreceri.si cand ne imbatam, facem multe prostii pe care le uitam a doua zi.si le regretam amarnic. daca nu ai tu de suferit, batai, jigniri in public si diminuarea veniturilor familiei pentru beutura, poti trece peste anumite aspecte, daca il iubesti si te iubeste.nici noua nu ne place dupa ce ne trezim, dar mai calcam pe bec asta e. e bine sa fie cat mai rar si in limita bunei cuviinte.adica e bine sa fie omul oleaca cu chef cand e cazul, fiindca vinul indulceste inima si dezleaga limba. dar abuzul si de 7 ori ori pe saptamana, nu.eu am familie, trei copii, sotie, pe care o iubesc si o respect.am vin in debara si tuica, dar nu imi pun si in cap.si cand am musafiri sau la petreceri, ma mai prostesc dar nu intrec limitele.atat cat ii sta omului bine. iar prietenul tau, daca stii sa-i impui anumite reguli la bautura si la iesitul cu prietenii e bine. daca te asculta. daca nu...la revedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate inca nu sa trezit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea-s probleme de viata si de moarte, zau! Vorbiti intre voi si cu asta basta!
Ce faceti cand veti avea cu adevarat probleme de rezolvat?
Sapun, funie, lama, medicamente... Of!

| Gianin a răspuns:

El doar isi bate joc de tine, a realizat ca tii la el si de aceea se comporta asa