| Andreeagen a întrebat:

In ultima vreme au aparut tot mai multe siteuri care afisaza poze, nici nu stiu cum sa le numesc, asa ca o sa folosesc denumirea lor cu "cocalari" si "pitipoance". Acum, nu ar fi nici o problema, avand in vedere ca pun pe un alt site poze care exista pe alte siteuri de socializare, dar alta e problema, administratoriia cestor siteuri ajung uneori pana la a jigni persoanele din poze, de ai critica, si noi ca si oameni nu ar trebui sa ne permitem sa facem aceste lucruri.Personal am ajuns sa dezagreez aceste siteuri desi la inceput nu aveam absolut nimic cu el, parerea voastra care e?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In fond, nu te obliga nimeni sa intri pe site-uri care nu-ti plac.
Iar in privinta criticilor si a "jignirilor", e singura metoda de a-i convinge pe respectivii cocalari si pitzipoance ca sunt ridicoli.
Incearca tu sa-i explici academic unui cocalar ca -de pilda- lantul pe care il poarta la gat ar fi mai potrivit pentru priponit vaca sau ca pantofii, indiferent ce culoare au, nu se potrivesc la trening. Te-ai alege, probabil, cu vreo palma peste ochi. Asa ca, bataia de joc ar fi cam singura metoda de convingere. Oricum va trece foarte mult timp pana isi va da seama cocalarul ca cineva face misto de el.