| Decebal a întrebat:

In vara asta am fost la o manstire si am vazut oameni posedati de demoni, care se loveau cu capul de pereti si din gura lor se auziau mai multe voci si femenine si masculine de odata. Mi-a fost mila de ei, dar totusi nu pot intelege, de ce tocmai pe ei Dumnezeu i-a ales sa sufere asa chinuri umilitoare si groaznice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ani in urma am cochetat cu metode de vindecare neconventionale (stiinte cognitive ).
Unul dintre colegii de facultate locuia la tara.
Mama lui vindeca cu ierburi bolnavii indraciti (scoteau sunete, urlau, gesturi obscene, tot felul de manifestari ).
Erau adusi de familie disperati ca nu gasesc unde sa-i mai duca spre vindecare.
Ii lasa in grajd legati in lanturi fara apa si hrana 3 zile.
Dupa 3 zile, facea intr-o galeata ceai de sunatoare si ii stropea cu goleata din belsug, le dadea si sa bea.
Beau ceai de sunatoare fara nimic altceva inca 3 zile.
Dupa aceste 3 zile le dadea sa manance numai fierturi din plante pe care numai ea le stia.
Spunea colegul ca de unde la inceput nu te puteai apropia de ei, plecau fara probleme, lucizi si buni de munca, tratamentul dura pana la vindecare.
Deci nu exista asa ceva, totul are o cauza organica, absolut tot.
Imi cer scuze pentru divagatie dar povestea poate o sa v-o amintiti peste ani.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dumnezeu nu face asa ceva.Satana masluieste treburile asteahee hee

April
| April a răspuns:

Nu la manastire trebuiau sa fie ci intr-un spital de boli nervoase.Sunt bolnavi, nu posedati.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu Dumnezeu i-a ales, si despre chestia asta chiar nu e bine sa vorbesti! gandeste putin poate ca au fost posedati fiindca si-au bagat nasul unde nu le fierbe oala, despre chestii de astea chiar nu e bine sa vorbesti, si vezi si tu ce cauti si unde cauti fiindca ai putea sa regreti AMARNIC!

| Bacemi a răspuns:

Dumnezeu nu alege niciodata. In schimb ne lasa sa pacatuim. Nu vrea sa fim ingraditi. Ne lasa libertatea de a alege daca vrem sa fim crestini sau nu.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De acord. Dacă sunt posedaţi de demoni, cu siguranţă nu au fost aleşi de către Dumnezeu...

| Alphawolf a răspuns:

Sunt bolnavi mintali. Demoni exista doar in povestile altora, in filme si desene animate

| ramona_1444 a răspuns:

Deci te contrazic nu erau posedati de demoni, de vina era mintea lor, daca erau internati intr-o clinica pshihiatrica isi reveneau

| ~kostynela~ a răspuns:

Exista demoni si in viata noastra dar eu cred ca acei oameni sunt chinuitzi asa de rau nu pentru ca dumnezeu a ales asta ci pentru pacatele lor sau a parintzilor lor. Dumnezeu ne-a lasat libertatea de a alege ce e bine si ce e rau... din pacate in zilele noastre oamenii nu mai stiu ce e bine pentru ei si ce e rausad

| NadyPorahy a răspuns:

Pai eu nu cred ca Dumnezeu i-a ales adica daca cel rau a intrat in ei Dumnezeu nu e de vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca Dumnezeu i-a ales? ma indoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei singuri si-au ales aceasta suferinta. Dar nu cred in demoni, dracitongue Pai daca in Romania pana si popa o porno laughing ce pretentii sa mai ai de la simpli pacatosi?
Prietene stai calm si nu te strofoca cu astfel de aberatii. Asta e doar pentru oamenii slabi de inger si care nu au multe in comun cu lumea civilizata, educatia. Numai in Romania auzi de vrajitoare si draci. In SUA daca ii vei zice unui american ca sunt vrajitoare, rade de tine pana se plictisestelaughing Dar sa-i zici de fantome, o ia la fugalaughing
Legendetongue

@alllinna -esti sigura ca doar cu plante ii vindeca?rolling on the floor Femeia era batrana, aia nu stiau ce fac, ii punea in lanturi, cumparate de la sexshoprolling on the floor Le dadea plante, pastile albastre, viagra mai exact. Cred ca era o bucurie cand avea "clienti" noi. Ce baba perversa! O fi aia cu cainele?thinking

Interesante povestile voastre...laughing Sergiu, asta e semn ca nu mai trebuie sa te duci pe la manastirilaughing

| RansleyGriswold a răspuns:

Pai... dumnezeu nu ne protejeaza decat daca il respectam sau ii cerem ajutorul