| andreeaeml1200 a întrebat:

În ziua de azi mai este apreciată bunătatea? Sau mai mult să fii rău?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In ziua de azi este apreciat tupeismul, ceea ce se aseamana se aduna, ai grija sa apartii de grupul aferent personalitatii si valorilor tale.
Nu zic ca e mai apreciata rautatea, dar vad ca nu se pune valoare pe bunatate cand o oferi unei persoane, caz in care mai bine iti vezi de drum, pe langa bunatate si rautate e sanatos sa fii realist, asta te scuteste de multa durere.

| dullcat a răspuns:

Este apreciata, stai linistita.Secretul e sa te inconjori tu de oameni care o pretuiesc, nu de anturaje care se ghideaza dupa smechereala si valori joase.

| VoidEternal a răspuns:

E multa vanitate in spatele întrebărilor tale.

| andreeaeml1200 explică (pentru VoidEternal):

E doar o întrebare, nu înteleg?

| VoidEternal a răspuns (pentru andreeaeml1200):

E vorba de ton. Și subiect. 90% din întrebările tale sunt puse așa "de sus". Gen "de ce lumea e rea, și apreciază alți oameni răi, pe când eu sunt bună, dar nu sunt apreciata la adevărata mea valoare?" Așa te vezi, superioară, indiferent cat de tare realizezi asta. Sau în ce măsură vrei să recunoști.

Totul se rezuma la "de ce nu sunt eu apreciata mai mult, deși sunt mai bună decât altii"?

| andreeaeml1200 explică (pentru VoidEternal):

Nu e adevarat. Asa scriu eu, vreau sa fiu directa, nu să ma lungesc. Nu înseamnă ca ceea ce postez, ma descrie, ma reprezintă în realitate. Majoritatea sunt subiecte de conversație, dar daca unii nu stiu sa facă diferenta... am mai explicat cuiva asta, dar na. Nu ai cum să cunoști o persoană în circumstanțele astea, după cum scrie! Majoritatea sunt întrebări care reflectă realitatea de zi cu zi a oamenilor si a societatii, poate citesc alte întrebări vechi din 2010-2015 și le "repostez" ca să zic asa, le rescriu într-un alt mod