| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare de logica, gandire si cunostinte:
Ce este mai greu: 1 tona de fier sau 1000000000 de miligrame?
Dau funda celui care raspunde cel mai repede si corect. Dau doar daca explicati de ce credeti voi ca este asa.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O tona are 1000.000.000 de miligrame. Deci egal. Daca puneai intrebarea "ce-i mai greu: o tona de fier sau una de faina" era mai jmechera!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Bravo! Ai raspuns primul corect cu explicatie si uitasem sa pun 10. miligrame de puf. Mai astept raspunsuri, dar tot tu ai castigat. Mai ales pentru idea cu faina.

2 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Amandoua sunt la fel de grele.