| eurynomus a întrebat:

Intrebare pentru fete! Ce alegeti la un tip Inteligenta si caracterul sua fizicul si starea materiala?

Răspuns Câştigător
| AntoniaMry a răspuns:

Pai, nu ma intereseaza starea materiala. Eu, cu toata sinceritatea mea, as alege fizicul, inteligenta si caracterul. Trebuie sa ai o relatie [ una de petenie] buna cu acel baiat, sa aveti poate chiar si ceva in comun. Dar nici cand vrea sa spuna ceva, sau sa scrie ceva sa vad eu ca e analfabet, sau alte chestii. Am experienta, prin cate am trecut ...nici nu stii. Eu sunt inteligenta [ nu ca am IQ-ul mare], dar nu sunt nici analfabeta, stiu sa vorbesc corect gramatical.Asta este raspunsul meu pentru tine! Funda?

61 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Rețetă de succes - se alege partenerul după calitatea timpului petrecut împreună și în funcție de emoțiile ce le resimțiti în preajma lui.
Evident, la un moment dat contează starea materială dar puteți amândoi evolua, dezvolta o afacere, nu trebuie să fie deja bogat, poate tu ești inspirația lui.
Contează inteligența ( nu doar cunoștințele care le deține în domeniul în care profesează) poți să fii doctor și să nu știi să zici bancuri, să gătești și să urăști animalele, degeaba ai stat cu capul în palme studiind 12+6+4 ani.