| GraniniCuPiersica a întrebat:

Întrebare serioasă fără miștouri și altele.

Ce înseamnă biped?

Dacă cineva îmi zice mie biped eu ce să-i zic?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Biped se refera la mersul in doua picioare. Nu stiu cum sa reactionezi straight face.

19 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi zici patruped.

| GraniniCuPiersica explică (pentru sadrian46):

Dumnezeu este sus vede totul

| sadrian46 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Vede, dar nu se bagă. Asta știai?

| GraniniCuPiersica explică (pentru sadrian46):

Nu nu știam asta

Măcar el știe Adevărul este de ajuns

| sadrian46 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

De ajuns pentru ce și pentru cine? De cum te raportezi la Dumnezeu, depinde în continuare viața ta, cu bune și cu rele.

| GraniniCuPiersica explică (pentru sadrian46):

Eu mai stau puțin și ma bag la somn sadrian ai grija de tine numai bine la toți

| sadrian46 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Mulțumesc, mâine fiind vineri am de gând să nu mănânc nimic, post terapeutic.

| GraniniCuPiersica explică (pentru sadrian46):

Și eu Find vineri (nici nu știam ce zi mai este acum am aflat laughing) )

Am sa încerc sa ma duc să-mi iau past de Dinți nu ma mai spăl pe Dinți de 2 zile mai ales eu dacă nu ma spăl pe Dinți de 2 ori pe zi e jale nu suport mâncare între Dinți sau sa am respirația murdara apoi cred ca merg să-mi iau ceva șampon și niște spray de cameră asta după ce scap la ora 5 de la muncă eventual mai îmi cumpara niște tricouri de la lidl sunt jmechere nu de alta dar chiar îmi plac hainle de acolo dupai merg in parc la locul meu și aia e

| Mayhem666 a răspuns:

Biped inseamna orice fiinta care merge in 2 picioare.
Ca si insulta, poti sa-i spui ca el/ea e patruped/a.

| GraniniCuPiersica explică (pentru Mayhem666):

Nu sunt omul care sa insulta sau sa vorbesca urâta Dumnezeu vede totul

| Mayhem666 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Wtf? TU ai intrebat ce sa zic in schimb, si eu ti-am zis ce sa zici, iar acum tot TU zici ca nu esti genul care sa zica ceva. Are asta vreun sens?

| GraniniCuPiersica explică (pentru Mayhem666):

Bine îmi cer scuze de ne înțelegere greșeală mea numai bine

| CostinAlamariu a răspuns:

Bi = doi
Ped = picioare

Biped = care are două picioare

| mastadont a răspuns:

Biped = ființă care merge sau stă în două picioare.
Zii și tu că biped nu e o insultă, e unfapt, toți oamenii sunt bipezi. Sau întreabă-l dacă nu cumva e patruped?

| Darkmagic a răspuns:

Pare ciudat, dar dintre toate raspunsurile, doar al lui SilentRain se apropie de adevar, in sensul ca:
"Biped", spus unui...biped, are clar si fara niciun dubiu sens peiorativ.
Celor mai multi dintre oameni nu le pare o jignire, dar te asigur ca este. big grin
Identificarea ironica a unei conditii pe care nu o meriti.
Ce ti-e si cu limba asta romana... big grin

| FreddieM a răspuns:

Spune-i ca desi nu se vede, de fapt esti triped.
Cheers

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

1. Care umblă pe două picioare.
2. Nu știu, sincer! :/

| Florin9Florin9 a răspuns:

Să zâmbești și opțional să zici o glumă ceva legat de faptul că și el e biped big grin