| TheAlphaFemale a întrebat:

Isi doresc, sau nu, barbatii, sa aiba alaturi o femeie independenta?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putini vor asta.

| Bacemi a răspuns:

Categoric. Chiar daca atunci cand esti neincrezator in fortele tale, e prea multa presiune si faci orice sa scapi. Si asa dai cu piciorul la multe chestii faine.
Relatia de cuplu, partenerul e pentru a ne completa nu neaparat la modul romantic ci in sensul de a ne ajuta sa ne urmarim vocatia, sa devenim profesionisti, experti.
O relatie cu o persoana care este mai jos decat tine si de la care nu ai nimic de invatat nu iti foloseste la nimic. Ca daca vorbim de sex, il obtii fara costuri, chit ca vorbim emotional sau financiar.

evenso
| evenso a răspuns:

Depinde de la barbat la barbat, dar eu cred ca da. happy

| Liviu a răspuns:

Prefer una dependenta, asa i se suie la caphappy si poate maine poimaine... apare cu prenetii diverse,si mie ca... iese urat,divort,si altelehappy
Prefer o femeie sa stie ce vrea de la viata,o femeie cu care pot face un copil,sa stiu ca ma iubeste, si nu iubeste portofelu meu, sa imi fie alaturi la bine la rau, la boala, in schimb cea ce cer eu de la ea, voi oferi eu primul.

| TheAlphaFemale explică (pentru Liviu):

Sunt foarte curioasa ce intelegi tu prin "femeie independenta"! Crezi ca daca o femeie este independenta din punct de vedere financiar, nu este capabila sa-si faca o familie si sa aiba copii?

| Liviu a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Vreau o femeie depdenta de mine din un singur motiv,eu sunt barbatu,eu trebuie sa duc greul, femeia trebuie sa stea acasa sa aiba grija de copii, sa imi puna o ciorba calda cand vin inghetat de afara, sa fie totu luna si bec in casa, de bani ma ocup eu.in rest. sanatate si multa iubire sa fie,respect reciproc si altele.
Ca sa raspund la intrebarea ta mai pe larg,unde e frumusetea de a avea un copil cand ai o bona? cand ea petrece tot timpul cu copilu? tu esti fata,prin urmare ai putea da copilasu tau, ingerasu tau unei persoane sa aiba grija de el in fiecare zi, stind ca tu lipsesti mereu si vi seara? cum il vezi cand creste cand de fapt til creste altcinevawinking? ai rezista? si cand va fi mare sa iti reproseze" Mama, am avut destule, dar nu te-am avut pe tine " nu ar cadea ceru pe tine? mai gandeste-tekiss

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Oarecum.

| GoddessMaui a răspuns:

Cine vrea sa manipuleze femeia, doreste o femeie dependenta.

| MihaiRoman a răspuns:

O femeie independenta isi traieste viata cum vrea ea si barbatului ii raman libertatea de a savura viata cum vrea el, ducand, totodata, o casnicie buna in comun. Persoana dependenta nu-si traieste viata deplin; asa ca da, imi doresc ca ea sa fie independenta!

| RoxxRoxanne a răspuns:

Depinde de educație! Dacă e de cartier nu te aștepta să dea 2 bani pe tine, dacă e liniștit va ști să aprecieze p femeie independentă.