| Superior a întrebat:

La 18 ani ar trebui sa-mi fie rusine ca inca ma apuca plansul in hohote cand vad poza tatalui meu decedat?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Absolut nu, e tatal tau si e normal sa-i duci dorul si sa-l iubesti.
Dar de ce tii astfel de poze dureroase?

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Greseala mea...n-am fost atent referitor la intrebarea cu poza, am interpretat-o altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Aratã ca nu esti incã barbat. Oricare ar trebui sa traiasca ca si cum tatãl ar fi mort indiferent daca e in viata sau nu.

| RAY a răspuns:

Logic ca NU, este un gest de empatie, o descarcare emotionala

| RainmakerX a răspuns:

Ma amuza ca unii asa-zisi barbati sustin cu tarie ca un barbat nu trebuie sa se descarce vreodata emotional. Ghici ce, din cauza prostiei asteia rata de sinucideri a barbatilor este mult mai mare decat a femeilor.

Daca ar fi fost iubita ta si nu ai fi plans ar fi spus ca cine stie ce animal insensibil esti.
Este normal si indicat sa plangi. Da, lumea o sa aiba o parere proasta despre tine daca o faci in public (caci meh, asa sunt oamenii) DAR daca nu plangi deloc inseamna ori ca nu ti-a pasat deloc ori ca ai trecut prin ceva extrem si ai devenit o piatra.

Orice persoana care te judeca pentru asa ceva are sau a avut probleme si trebuie s-o ignori. Parerile ei nu te afecteaza.
Ai prefera sa fii un animal fara suflet?

Ideea e sa nu te gandesti la asta. Momentan este greu dar cu timpul o sa fie mai usor. Invata cat de mult poti si incearca pe cat posibil sa ajungi o persoana admirabila.

Fii tu insuti si fii tolerant cu persoanele care sunt inradacinate in convingerile lor!

| Hammurabi a răspuns:

De ce să-ți fie rușine? Niciodată nu trebuie să-ți fie rușine de ce găndești și ce simți.
Și în al doilea rând, nu ar trebui să-ți pese de părerile altora. Faptul că-ți pasă prea mult de ce cred cei din jurul tău nu-ți aduce nimic bun. Doar îți face viața mai urâtă.