| suntcuriossastii a întrebat:

La ce se refera expresia double trouble? Gen am văzut o poza cu 2 surori si cu descrierea asta. La ce se refera in acest context?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și pentru că una [problemă] nu era de ajuns, i s-a spus "double trouble"

-----------------------------
-- Sărbători frumoase --

| Sn4k3 a răspuns:

Problema dubla.

| gabicoo a răspuns:

E vorba despre un film din anii 90'.
Asa se numea"Double trouble".
Rolurile principale erau interpretate de doua surori gemene: Mary-Kate și Ashley Olsen.
Filmul e de duzina " made for stupid people ".

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Ahhh.
Spre marea mea rusine am uitat sa amintesc de celebrul film Double trouble din 1984 cu Terence Hill & Bud Spencer.
O adevarata Capo D'Opera.

| gothicbat a răspuns:

Că-s două neinteresante cu pretenții de relevante.

| dmstefania a răspuns:

Ca sunt doua si sunt bune