| anonim_4396 a întrebat:

La cumpararea unui apartament second hand, avand un venit in casa de 3.000 lei luna, printr-un credit de 30.000 euro pe 30 de ani, ai renova baia?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

30 000 de euro pentru baie? Sau asa ii zici tu la piscina + jacuzzi + sauna?

| lpavel a răspuns:

La banii care ii ai lunar poti renova si fara ajutorul bancii si nu va trebui sa economisesti 30 de ani! Da, merita renovata totul pas cu pas daca nu ai bani sa renovezi totul odata.

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Apartamentul costa 60.000 euro, creditul este 30.000 euro, asta in cazul in care crezi ca creditul este pentru baie

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles pentru ca am facut legatura cu intrebarea anterioara... ce am vrut sa zic e sa incerci sa faci ce faci pe banii tai, sa nu apelezi la banci ca vei da inapoi cel putin de 3 ori mai mult! Mai bine te mai imprumuti de la prieteni, rude si cumva o rezolvi dar nu cu banca ca astia te mananca de tot... iar cu renovarea, pai incepi s-o renovezi camera cu camera incetul dar asta cand ti-ai achitat datoriile pana atunci mai poti sta si asa. Putina zugraveala si merge 1 an 2 daca nu chiar si 5 dar macar nu te faci dator vandut!