| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare mie sau unele marci de bere indiferent de gradul de alcool provoaca durere de cap pe cand altele nu?
Exemplu Bergenbier, Timisoareana sau astea mai renumite si dupa 2 beri (cum nu am experienta) Imi provoaca durere de cap ulterior, dar de beau beri mai cu marci slabe sau fara marci "ieftine". Nu ma doare capul deloc ulterior

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cred ca ti se pare tie, nu ar trebui sa te doara capul daca nu consumi o cantitate foarte mare.

Răspuns utilizator avertizat
| MireP a răspuns:

De obicei de la berile ce contin porumb te doare capul.