| Ava1231 a întrebat:

Ma imbat de la un shot? unul singur.
Ținând cont ca n am mai băut niciodata si sunt fata

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Te poți cel mult ameți, și asta doar dacă ești piele și os, nemancata și obosita. Sau dacă ești copil mult prea mic, gen 5-7 ani.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Depinde de mulți factori. De obicei tăria are 50-60% alcool, așa că dacă n-ai mai băut niciodată te poate ameți.
Totuși, depinde de mai mulți factori. Dacă mănânci și bei apă, efectul alcoolului se diminuează. Din nou, dacă faci mișcare alcoolul se va resimți mai puțin. Depinde și de gene.

| Lorena6879 a răspuns:

Categoria greșită laughing

| andreierdna91 a răspuns:

Nu.
De la cantitatea aia cred ca te poti imbata doar daca ai sub 10 ani...