| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt singur si foarte trist, nimeni nu prea ma cauta, toti imi dau mesaje doar cand au nevoie de mine iar cand eu am nevoie nu ma baga in seama, sau apar deodata dupa mult timp sa ii ajut si apoi dispar si nu mai vorbesc cu ei, personal nu prea imi place mie sa ma baga asa in seama, eu mai mult astept ca lumea sa se bage cu mine in seama iar apoi sa continuam conversatia, mereu ma plicti si nu am ce face sad cateodata simt ca imi irosesc viata ca nu ma distrez si timpul trece pe langa mine si eu raman cu tristetea mea

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Continua sa incerci in a-ti face prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Cum? Unde?

| 1997onur a răspuns:

Băgate la un loc de munca permanent inclusiv si Dumincă I-ați bicicletă pune-i numele darky -_-

O data pe săptămâna Shaorma cu usturoi

Miercurea sau joi forneti cu gem la greu

Si încă. Ceva daca vin ruși i-ați u. Aka 47 bro -_- si un jb cu zahăr pudra acum ai sa vezi cal of shaorma real life

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci nu mai lasă timpul sa treacă pe langa tine happy Încearcă sa acționezi și tu și nu aștepta doar ca ceilalți sa o facă. Dacă vrei sa vorbești cu cineva, atunci caută acea persoana cu care iti dorești sa vorbești. Scrie-i, sun-o, intanleste-te cu ea, etc. Intr-o relație, indiferent de natura acesteia, este nevoie de implicare din partea ambelor părți. Iar dacă simți ca o persoana se folosește de tine și ca nu prea însemni ceva pentru ea, atunci încearcă sa stai deoparte și sa nu prea ai de a face cu ea. E mult mai bine așa, decât sa iti investești energia acolo unde nu trebuie și sa trăiești cu tot felul de minciuni. Caută oameni de calitate, care tin la tine și te respecta. Și, încă ceva, dacă tot ai ceva timp și nu prea ai ce face cu el, atunci folosește-l pentru a te mai gândi la tine și la viața ta. Gândește-te la ce ai putea schimba, concret, pentru a nu te mai simți trist și singur. Gândește-te la ce te face pe tine fericit și la cum ai putea obține acel ceva. Chestii de genul. Pana la urma, tu știi mai bine cum e viața ta, cum ești tu și de ce ai nevoie. Iar dacă nu știi, atunci poți afla meditând la asta. Cel mai bun răspuns la problema ta, ți-l poți da chiar tu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

In general si ca un om normal.