| mariuschakra12 a întrebat:

Mai băieți voi ce credeți, femeile ne vor noua doar banii?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă au nevoie de bani, să își crească copii făcuți cu noi. Dar mai vor și altceva. Să ai ceva în pantaloni, să nu fie acolo gol.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Bună.

Ideea e, că dacă îl facem (copilul), și evident îl și creștem cu vecinul de la 4, tot vouă n vă convine! (Că rămâneți singuri )

63 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu neaparat, isi doresc si altceva in afara de bani. Cu cat arata mai bine cu atat sansele sa insele sau sa se lase domolita de alt barbat cresc

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, daca am vrea doar banii vostrii cu siguranta nu ne-am mai casatorii cu voi, dar uite ca vrem si sex si vrem cu unul caresa-si dea silinta si sa ne satisfaca, ca ageamii se gasesc pe toate drumurile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de femeie si lipsurile ei.

| Drimmero a răspuns:

Daca nu ai nimic de oferit si esti un lake cu bani pentru ele atunci ele iti vor vrea banii, daca ai si altceva de oferit se vor uita dupa alte calitati, abilitati.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Care "noua"? (:

Iar in cazul vecinului de la 2, care nu are job iar sotia lui are, ce mai spui in cazul asta?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru mariuschakra12):

Naroade? laughing))))

Atunci este clar.

Zi faina sa ai!

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru mariuschakra12):

Nu m-am suparat ^_^

| Cheo0S a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai am vazut cateva cauzuri din astea.
El i-a bataie sau e pe post de sclav.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Pune mana si mai treci pe la scoala rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariuschakra12):

Bună.

Din păcate da, se găsesc!

Nu toate-s gen :

https://youtu.be/LMOKlXfXn50
Desi ar trebui, ăstea-s femei ADEVĂRATE!

| Mosotti a răspuns:

Da, femeile vor banii celor pe care nu ii plac deloc, pe aia ori ii ignora ori ii foloseste, daca te place nu iti va vrea banii, te va vrea doar pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Aia e, ce sa zic, nu corepunzi fizic si na.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai cam majoritatea is fericiti sa stii! Si se bucura f mult pentru o relatie, adica cel mai mult se bucura de relatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Dupa un timp da, nu-s asa fericiti, insa la inceput cativa ani, le e bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Ai dreptate cam 50% adica, trebuie si frumusete si sa aiba si bani acolo, ca doar nu se combina cu unu falit care are 25 de ani si inca mai sta cu parintii si nu munceste.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru mariuschakra12):

Da sunt, iti dau add aici.

| Mosotti a răspuns (pentru Lukasssz):

Aia care nu muncesc sunt bolnavi psihic, un om sanatos de la sine munceste dupa ce termina scoala, dupa master deci cam incepand cu 24 ani in colo.
De stat cu parintii nu conteaza ca sta cu parintii, daca se intelege cu ei, are fiecare camera lui e f bine, mai face si economie la bani dar se si inteleg.

Eu vb de oameni cu sal mediu, daca arati bine si e atrasa de tine, nu te cauta de bani, ca doar si ea are tot sal mediu.
Altfel ori te ignora ori te foloseste, ca altceva ce sa faca cu ala daca nu atrage deloc?

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Pai da, dar tu la inceput ai vorbit doar de atractie fizica nu si de bani. care amandoua merg mana in mana... si eu cred ca ei se folosesc reciproc daca nu e atractie fizica, adica ala face sex cu una care arata top model si ea isi poate permite orice pentru ca ii mananca banii, deci se folosesc reciproc.

| Mosotti a răspuns (pentru Lukasssz):

Pai normal ca nu am vb de bani cand 99 % din oameni au de la sine un servici, nici nu mai trebuie sa pui problema, ca, cand vb de bani, vb de instrariti de bogati pe care trag femeile, nu pui omu de rand cu salariu, ca pe ala n-are ce sa traga.

| Celcestietot a răspuns:

Eh, sa nu generalizam.

| LoveSleep a răspuns:

Tie, da.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns (pentru mariuschakra12):

Mersi de confirmare.

| Hammurabi a răspuns:

Am vrut să scriu și eu ceva. Dar citind ce au scris ceilalți mai sus, mi-am dat sema că sunt de pe altă planetă. laughing

| Emma30555 a răspuns:

Nu, fiindcă avem bani, cele mai multe nu vor sta la mana unui bărbat, poate sa o ajute părinții dar pe un bărbat nu te poti baza, el mereu va cere ceva in schimb, sau exista riscul sa te desconsidere. Mai bine independenta, si daca are si el cu atat mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

De unde aveti, draga mea? Vorbesti cu atat tarie la modul general de ma amuzi laughing Unele au(sau mai degraba parintii au in unele cazuri), altele nu. Cica ''avem'' laughing Ce aveti voi, mai? Dragostea in buzunar, ce aveti? Ai grija ca aia-i ieftina...de ati avea-o si pe aia!

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai muncim, cum adică de unde? Tu nu ai văzut femei care muncesc și care câștiga și bine? În bănci, în contabilitate, medicina, multinaționale sunt atâtea fete, femei, multe au funcții de conducere, multe au salarii peste medie, multe au propriile afaceri. Care e diferența dintre fete și băieți când e vorba de bani salariu și munca? Asa și eu te întreb, ei de unde au?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Sunt de acord cu ce zici tu, insa nu poti vorbi la general folosind pluraul ''noi avem''. Unele(de care ai zis si tu) au, altele sunt vai de capul lor. Valabil si la barbati. Unii au, altii nu au. De ce? Pentru ca asa e viata.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e corect, mulți nu au. Dar important e sa fie sănătoși.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

De asemenea, e ipocrit sa zici ca situatia materiala a cuiva nu conteaza cand e vorba de o relatie serioasa, respectiv o casatorie/parteneriat domestic etc. Banii CONTEAZA, dar NU sunt totul. Este rau cand apreciezi omul doar pentru banii sai.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Contează dar nu la modul cum s-a pus intrebarea. Exista întreținute și probabil că si întreținuti dar numărul celor normali care nu vor doar banii este mai mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Sa mori tu? laughing
Majoritatea sunt pe interes.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai lasă ma cu "sa mori tu" și alte expresii din astea, îți zic sigur ca nu sunt atât de mulți băieți sau bărbați care sa si permită sa întrețină o femeie și dacă sunt câțiva o mare parte din ei nu sunt dispuși sa o facă, tocmai ca o parte din ei au impresia ca o fata e materialista și dacă ii iau cadou de ziua ei, sunt zgârciți, sau își doresc fete de nivelul lor, fetele de genul la care te referi tu majoritatea și au găsit bărbati străini care sa le ofere confort, dar aceste fete nu sunt asa smechere cum crezi adica și ele lasă mult de la ele, și multe se dovedesc a fi soții sau partenere bune în cele din urma. Eu personal am în anturaj femei independente sau ajutate de părinții lor. Nu poți numi pe interes o tipa care câștiga între 4000 5000 si 7000 de lei, dar normal ca fiecare își va dori un partener la fel ca și ele, nici ele nu vor dori sa întrețină pe nimeni

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Bn

| VoidEternal a răspuns:

Sunt buni si banii dar de fapt ele se hranesc cu suferinta, energia, tineretea si vitalitatea ta. laughing)
Serios vorbind, cu siguranta unele da si cu siguranta unele nu. La fel de valabil si pentru barbati dar, probabil, asta e un caz mai rar intalnit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VoidEternal):

Baiete, taci si sufera, ca fara noi a-ti fii cu toti, niste labari sau poponari laughing

| VoidEternal a răspuns (pentru Violleta2022):

1. Ce am zis eu era evident o glumă.
2. Ce argument de doi lei. Femeile fără bărbați ce ar fi? Toate Fecioara Maria?
3. Ați fi. Numa' zic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VoidEternal):

Est patetic baitel!
Sa nu uitam ca femeie si maica-ta care te-a facut, deci ea este tot un mare nimic, asa-i?
Felicitari! Halal educatie ti-au mai dat parintii.

| VoidEternal a răspuns (pentru Violleta2022):

Te iau iarasi pe puncte, poate intelegi.
1. Nu iti mai zic inca o data ca ce am scris la inceput era o gluma, ca se pare ca informatia nu se inregistreaza, ramane doar ce vrei tu.
2. N-ai nici cea mai vaga idee ce educatie am primit eu, deci mai usor cu presupunerile.
3. Singurul lucru patetic este argumetul tau:
"ca fara noi a-ti fii cu toti, niste labari sau poponari"
Serios? Folosind aceeasi logica, ce ar fi femeile? Raspunde-mi logic, daca ai capacitatea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VoidEternal):

Sunt cine sunt azi, pentru ca am "capacitatea" si inteligenta, pe care multi barbati nu o au.
Este in schimb trist cand vorbesti precum un misogin si bagi in aceeasi oala toate femeile, de parca maica-ta nu ar fi una. Nu toate suntem proaste si nu toate suntem inebunite dupa banii vostrii, multe avem joburi bine platite, detinem functii de conducere si suntem egale in drepturi cu voi (cel putin aici in occident unde traiesc de 30 de ani, femeile chiar au drepturi egale cu barbatii).
Vad ca esti un tinerel, care acum paseste in viata si care nu prea stie ce inseamna viata, munca, satisfactiile si insatisfactiile vietii, dar abordeaza o aroganta care nu-i face cinste.
Invata sa fii mai respectuos si bland la vorba, in special cu femeile, daca vrei sa fii respectat, iubit si favorizat in viata, fiindca suntem peste tot in lume si unele avem puteri care va urca sau va coboara in viata, fericire si cariera.

| VoidEternal a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru ULTIMA OARA.
Prima fraza era IN GLUMA. De asta am incheiat propozitia cu " laughing " si de asta am inceput-o pe urmatoarea cu "Serios vorbind". Ai citit macar ce am spus dupa? Ca unele femei sunt dupa bani si altele nu? Ca acelasi lucru e adevarat si referitor la barbati? Daca asta ma face misogin, nu stiu ce sa zic, mai cauta definitia in dictionar. Mai in detaliu nu pot sa-ti explic, imi pare rau.

Răspuns utilizator avertizat
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu, ne vor si frumusetea!

Răspuns utilizator avertizat
| DonEduardo a răspuns:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija cu astfel de intrebari...ti-ar putea fi sterse!

| chuckmanson a răspuns:

Ideea asta e dezumanizantă, misogină, venită de la bărbați frustrați, care te va ține virgin toată viața dacă nu ești suficient de bogat cât să angajezi prostituate sau să atragi o minoritate de femei care chiar te-ar vrea DOAR pentru bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru chuckmanson):

Nu esti misogina, draga barbat alpha... laughing Unele chiar vor doar bani(asa cum si unii barbati o fac), altele nu. Misogin este sa generalizezi, NU sa afirmi ca in unele cazuri vor doar bani. Am prieteni care au ideea asta si nu mi pare ca se ''tin virgini''. Dar cum tu detii adevarul absolut...eu am sa tac de acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.

Există și varianta 'curvă masculină', asta e o specie destul de nouă...dar tot mai comună:
https://youtu.be/URlxcQpdZRU
deci există și varianta 'barbatului pizdificat'

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oameni fara valoare exista si in randul femeilor si in randul barbatilor. Exista, insa, niste lucruri care sunt specifice doar femeilor sau doar barbatilor. Rautatea in adevaratul sens al cuvantului este specifica femeilor. Niciodata un barbat nu va putea avea atat de mult venin ca o femei(exceptie cazuri izolate etc.). Agresivitatea este mai frecventa la barbati. Sunt destui idioti care considera ca prin pumn se pot impune in fata femeii. Etc.

| Cheo0S a răspuns:

Daca nu ai creier.
Binenteles ca vor banii tai.
Dar asta nu are legatura neaparat cu femeile. Si barbatii pot profita de tine, dar o femeie poate mai usor. Pentru ca nu prea poti sa o refuzi si te duce de nas.