| Last13Lucky a întrebat:

Mai cam cat este normal sa stea un copil de 15 ani la pc pentru ca tata ar vrea sa stau decat 2 ore si ma enerveaza cumplitwaiting si pe afara nu ma lasa decat 4-5 ore si nu-mi convine deloc(asta in timpul verii, in timpul scolii e mai raubroken heart)

Răspuns Câştigător
| mariusxd a răspuns:

normal e sa ajungeti la o intelegere. nici sa pierzi noptile nici 2 ore.happy

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inseamna ca isi face griji si nu vrea sa devii golan, la calculator in jur de 3 sau 4 ore pe zi ar fi bine ca iti strici ochii si prinzi dependenta de el.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Eu sunt de acord cu el, cred că e destul să stai 2 ore pe zi la calculator si 4-5 ore pe afară, mai sunt şi alte lucruri de făcut.

| Skylerx a răspuns:

E bine 2 ore la PC pentru tine. Afara ar trebui sa stai mai mult, pentru ca este aer curat, nu in fata calculatorului!

| traveler a răspuns:

Pai calculeaza si tu :vrei si la pc si vrei si afara in cazul ca esti in vacanta care s-a cam dus. Deci timp de lectii cind iti mai faci daca vrei 3-4 ore la pc si timp liber? Te mai numesti elev in ochii lor sau un viitor ratat,inadaptat,ce invata greu si uita repede la scoala, care se afunda in lumea lui virtuala si devine posac cind cineva al scoate fortat din ea? Daca vrei sa treci prin asa ceva continua, daca nu impuneti singur programul.Succes insa dupa cum pui tu problema si dupa vocabular esti frustrat, si poti usor deveni un copil problema.Si iti desconsideri parinti cea ce este rau pentru ca ei orice ai crede tu nu iti vor raul.Reflecteaza si procedeaza ca atare, adica autocontroleazate. Succes

| eweu a răspuns:

Daca ar fi toti tatii la fel ca tatal tau nu ar mai exista golani pe drumuri

| calitro a răspuns:

Pai stai cat vrei dar ocupate si de invatat, citit, si alte activitati care nu implica calculatorul.

| flavia005 a răspuns:

Pai eu am 12 ani si stau cat vreau pe pc dar nici pe mine nu ma lasa afara decat de la 16 :00 la 20 : 00 si nici mie numi comvine un copil de 15 ani ar trebui sa stea cat vrea pe pc.

| Imortallord a răspuns (pentru flavia005):

Ce copil distrus esti, la 15 ani? la 15 ani esti un mucos care are voie max 4-5 ore la pc, nu cat vrea, va distruge pc-ul asta,

| Imortallord a răspuns:

Flavia005 e un copil distrus, daca zice ca la 15 ani ar trebui sa stea cat vrea la pc. atunci e clar. un mucos de 15 ani max 5-6 pe zi. MAX.nu cat vrea. mai iesi fa la aer... nu numa la pc.va distruge pc-ul asta fratilor