| Samariteanul a întrebat:

Mai, ce e cu atatea fete? Am de luat 35 de martisoare pentru maine....Aici in Olt noi dam la fete.La voi cum este traditia, sunt curios? big grin (in Botosani fetele dau la baieti)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau nu as cumpara nimic. Ma uit la raspunsul lui Victoria si ma apuca rasul. Cam multa bataie de cap pentru niste fete care oricum nu vad tot anul (pentru ca nu esti destul de inalt pentru nasul/egoul lor laughing ). Eu daca era sa fie, luam doar la fata care imi placea in clasa. Cceva mare si frumos sa vada restul prapaditelor si sa moara de ciuda ca nu le cumpar si lor. Asa loveam 2 ciori dintr-un foc. Multumeam fata care imi place, bosunflam fetele care nu ma plac.

| Samariteanul explică (pentru anonim_4396):

Daca as fi citit raspunsul tau mai devreme...eh,la anul il aplic laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Samariteanul):

Niciodata nu e prea tarziu.

9 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

SI la noi e tot ca in Olt este. Ce misto in Botosani lol.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Normal este ca baietii sa ofere fetelor martisoare sau flori... etc. Uneori, isi mai dau si fetele intre ele martisoare, dar mi se pare penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine cumperi numa' catorva fete mai apropiate lucruri mai de calitate decat la toate din alea la 1 leu. Multa lume face asa! happy

| Victoria18 a răspuns:

La mine dau baietii la fete si fetele intre ele... astazi. Cum scolile sunt inchise nu am avut pentru cine cumpara... Eu in locul tau decat sa cumpar martisoare pe care nu le folosesc le tin pe birou, masa, etc. luam niste bratari frumos decorate daca se poate doar rosii cu o pietricica alba asa le pot purta tot anul, fetelor le plac bratarile rosii ca te pazesc de rele, macar p-alea le poarta, sau ceva care sa le indulceasca, sunt prajituri, sau ciocolata frumos ambalate cu un șnur roșu frumos legat.

| VictorFenrir a răspuns:

O prostie traditia asta cu martisoarele sunt doar bani irositi, oricum dupa ce le dai martisoarele fetele le arunca la gunoi

| Samariteanul explică (pentru VictorFenrir):

Ai mare dreptate.Si cand ma gandesc ca plecai si mai devreme si aruncai 40 de lei....pentru nimic.

| VictorFenrir a răspuns (pentru Samariteanul):

Trist