| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista oameni cu caracter, bun simt si onoare. Nu vorbesc aici de politic caci nu ma intereseaza asta acum.
Ma refer la persoanele obisnuite pe care le intalnim, m-am saturat sa ma cert cu maimutoi care chipurile sunt prieteni, unii nu are caracter zic una fac alta, se lauda pe burta goala fara a avea realizari sau infloresc din chestii mici fac chestii mari din gura.
Numai vobesc de femei care au devenit un fel de produs, nu vrea sa fie cu atac si nici misoginism dar mi se pare ca numai exista nici femei cu caracter, bun simt si tot ce decurge din asta.
La voi in zona tot oameni de astia sunt de kko, cand aveam 17 ani imi era toti prieteni (sau cel putin asa vedeam atunci) acum ii numar pe degete si toti sunt neamuri proaste si dusmanosi...
Parca ar fi ceva in aer si unii suntem imuni iar altii sunt in spirit de turma si in loc sa ii transforme in zombie ii transforma in zero caracter.

31 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Asta e viata. Exista oameni buni si oameni rai, noi alegem cu cine vrem sa ne petrecem timpul. Daca esti un om rau, nu prea ai ce cauta cu unul bun, si chiar daca sunteti prieteni, aceasta prietenie este doar de fatada, el nu te va ajuta cu nimic niciodata, si nu te va cauta decat atunci cand are el chef. Sa nu mai zic ca ii este ciuda pe succesul tau sau pe orice realizare, in loc sa se bucure.

Daca inveti sa te feresti de astfel de oameni, si lasi doar oamenii ok sa intre in viata ta, o sa vezi ce frumos este si cati prieteni iti poti face. Intr-adevar, doar vreo 2-3, dar de calitate.