| ioanacoruga4567 a întrebat:

Maine voi avea ocazia sa merg la biserica la care e preot verisorul meu. Problema e ca eu sunt la sfarsitul menstruatiei si nu stiu daca ar fi bine sa ma duc sau nu. Am vazut ca parerile sunt impartite in legatura cu acest subiect. Nu stiu ce sa fac, sa ma duc, sau nu? Nu imi spuneti sa il intreb pe preot daca am voie ca mie imi este rusine

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi. E o prostie chestia asta. Stai tu linistita ca nu te spioneaza duhul sfant sa vada daca esti la menstruatie.

| aditimus a răspuns:

Cel mai bine il intrebi insa oficial in timpul menstruatiei nu prea se accepta femeia in biserica.

| Celcestietot a răspuns:

La biserica ortodoxa?

| Celcestietot a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Biserica satanica, oameni care se inchina mortilor, secta buna de facut bani pe seama saracilor oameni.

| ioanacoruga4567 explică (pentru Celcestietot):

Dar tu ce religie esti?

| Celcestietot a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Ce religie? Nu iau parte la minciuni, la adunari de cele mai multe ori fatarnice si pe interes, mi se face scarba cand ma gandesc la asta. Dupa ce multi ies din biserica se apuca de draciile lor si uita ca au fost acolo. Cred in Dumnezeul meu si atat.

| RKBlue a răspuns:

Exemplu clar ca ti-au fost induse idei misoginiste.
De ce sa nu mergi in biserica daca esti in orice perioada a lunii?
Poti merge cand vrei tu.E corpul tau!
Dumnezeu(daca exista) nu cred ca a zis cuiva:"Tu nu poti intra fiindca te doare piciorul, tu nu poti intra fiindca nu stiu ce... aaa, si tu, nu poti intra fiindca esti femeie!"
Serios, e corpul tau! Nimic nu ar trebui sa te rusineze cand vine vorba despre el si nimic ce are legatura cu el nu ar trebui sa te opreasca din a face ce vrei, atata timp cat nu-ti afecteaza sanatatea in vreun fel.

| Jus7t a răspuns:

Așa vă pedepsește Dumnezeu că sunteți femei? Explicația nu o știu, de ce ar fi păcat să mergi când ești în perioada aia a lunii acolo... oare ce se întâmplă pe plan spiritual...cu acel lichid demonic thinking