| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa plec in strainatate la 20 de ani, sau sa ma zbat sa imi fac un rost in tara, oricum nu prea am niciun rost, de angajat nu prea gasesc unde, bacul nu l-am luat.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum iti este aici asa iti va fi si acolo. Mai ales ca nu stii sa faci nimic.

| Nimeni10 a răspuns (pentru darrio2007):

Voi invata, nimeni nu s-a nascut invatat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Nimeni10):

Asa e. Dar ar fi trebuit sa „exersezi" prin tara. Iti vine mai usor acolo.

| SilentRain a răspuns:

Merita sa încerci, România nu pleaca nicăieri nici joburile de rahat

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Du-te, fata. O viata ai. Dar e pacat sa n-ai bac. In locul tau as pune mana si l-as lua acum, cat inca ma mai duce capu. Ca dupa o varsta nu o sa-ti mai arda de invatat si o sa-ti para rau. Nu te-ai fi zbatut daca invatai la momentul potrivit

| Nimeni10 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sunt baiat, adevarul ca nu prea am fost destept la scoala, si da eu sunt de vina pentru situatia in care ma aflu.

| supadeceapa a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu trebuie sa fii cine stie ce desteptaciune ca sa iei bacul, e de ajuns sa muncesti putin.

| xerxes1 a răspuns:

Si afara trebuie sa stii sa faci ceva.
Pune-te in locul angajatorului. Daca esti electrician, tamplar, zidar, sudor te agajeaza pe loc.Fa macar niste cursuri de calificare.

| Nimeni10 a răspuns (pentru xerxes1):

Ma duc ca salahor in constructii.

| xerxes1 a răspuns (pentru Nimeni10):

Ca sa-ti rupi spinarea.

| Nimeni10 a răspuns:

Ce sa fac dacă n-am încotro...