| AnubisTheGod a întrebat:

Mi-e teama ca Romania intr-un secol sau in chiar jumate de secol, va deveni o tara fara identitate unde iesitul pe strada va fi mai mult decat periculos.Asta datorita aceste etnii care se inmultesc, ne trag in jos in Europa, fura, omoara, isi bat joc de tot si mai ales nu respecta nici o lege si poate si mai urat este faptul ca nimeni nu le face nimic, cica de frica... Uneori ma intreb daca nu este nevoie de un nou Fuhrer dar in tara noastra pentru a o face mai curata.Nu sunt nazist dar nu se mai poate, sau se poate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă timp de 100 de ani de acum încolo nu se găseşte o soluţie bună în rezolvarea acestei probleme şi se continuă flegma asta care este acuma, şi care este favorabilă etniilor respective şi a minorităţilor, înseamnă că poporul român, demn şi viteaz cum ne este el descris prin cărţile de istorie, chiar merită să sfârşească tragic. Dacă până în 2100 tot aceleaşi probleme vor fi, tot aceeaşi formă de guvernământ şi totul va decurge cum a decurs din 1990 încoace, atunci dispariţia poporului român este cea mai demnă soluţie posibilă.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Din ce ai scris tu inteleg ca aceste etnii sunt de vine...Care aceste etnii? Uite noi romanii suntem vinovati si nu trebuie sa actionam cu lasitate si sa dam vina pe altii, intr-adevar si rromii au adus tara asta asa cum este, dar mai ales noi am adus-o, de fapt toti am adus-o.Si da poate asa se va intampla in ritmul asta, dar de vina suntem toti.Ciao :-D

| Wøodenpints a răspuns:

Eu m-am oferit să vă fiu Fuhrer, da cică n-am unde să-i îngrop pe toți.

Și de ce ar trebui să-mi pese mie de ce se va întâmpla peste un secol? Cel mai probabil nu o să se descopere elixirul vieții infinite iar hoitul meu o să zacă ciuruit de viermi. Și când ești hoit și ciuruit de viermi în același timp, nu prea-ți mai pasă ce se întâmplă în lumea celor vii.