| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa îmi mai diminuez frica mare de moarte?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tanatofobie, simptom al unor afectiuni psihice; daca te simti mai bine, scad sau dispar unele simptome, poate chiar tanatofobia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toată lumea, moare important e ce ai lăsat în viață și cum ți-ai trait-o!

| Dragobeta a răspuns:

Te gandesti ca nimeni nu e nemuritor. Toti plecam.
Cu vitejie, inainte!

| Celdrept a răspuns:

Nu pierzi nimic dacă mori, daca ai depresie și ești solitar, nu ai realizat nimic e chiar o eliberare. Tu ai depresie serioasa mă mir cum de nu vrei sa ieși din simulare.
Pe mine mă chinuie rău nu știu cum să o oprim, cred că de la păcănele mi s o agravat