| vasilevaleriu a întrebat:

Multumesc tuturor celor care, au avut bunavointa s-a imi dea un raspuns dar,,,, sfatul dat de x cu seralul, facultatea, glumiti. Voi ati calculat ce etate am? la anii mei cui ii mai arde de sasa ceva? in plus sunt N cu studii si nu gasesc de munca. Apoi spuneti de; necalificat! unde? la anii mei cand toti angajatorii vor tineri pana -n 25 ani. vorbea cineva de; strungar. frezor, rabotor. iar intreb, unde? am lucrat ca frezor pina in 2007 cand sa vandut societatea la fer vechi, acum cine mai cauta asemenea meserii? ati auzit vreodata de "caut necalificat cu diploma de bacalaoreat?" si voi spuneti de necalificat. acum intreb; dupa parerea specialisului; ce calificare ar trebui sa aiba un necalificat?

1 răspuns:
| DeeDee a răspuns:

Recalificare, nu?
Nu stiu nimic despre dumneavoastra, dar daca in domeniul in care ati lucrat angajeaza numai tineri, atunci trebuie sa va reorientati.
Poate puteti sa dati meditatii intr-un domeniu, sau sa va deschideti o afacere (vor parteneri astia de la Amway si chiar nu conteaza calificarea acolo, nici macar diploma de bac), puteti sa ingrijiti batrani sau ceva contra unei sume. Puteti sa va faceti un atelier propriu si sa luati comenzi in privat. Sa creati obiecte pe care apoi sa le vindeti.
Daca sunteti inca sanatos si in putere si vreti sa munciti, puteti sa o faceti!
Daca sunteti decis si inca in putere, exista solutii!