| VasileRapidistu13 a întrebat:

Noi românii vom fi mereu în siguranță? Adică chiar daca vom ieși din Nato vreodată vom găsi alte modalități sa nu ajungem ca ucrainenii?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înțeleg din felul cu pui întrebările că stai mult pe PC, singur și te plictisești. Sunt întrebări pe care le pui, la care poți afla răspunsul de pe Google. La aceasta recomand să cauți acolo răspuns.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești în siguranță ca țară atunci când este sigur că nu vei fi ocupat de nimeni niciodată. Asta este imposibil. Astfel în situația unei țări de dimensiunile noastre este necesară alianța cu o mare putere cum este NATO.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Ucraina e mai mare cu mult că Ro?

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Pai nu v am explicat că durează puțin până mă bag iar la un job, mai am cu cine sa comunic aici pe net, sunt introvertit nu-mi place sa vorbesc în viața reală.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Înțeleg din felul cu pui întrebările că stai mult pe PC, singur și te plictisești. Sunt întrebări pe care le pui, la care poți afla răspunsul de pe Google. La aceasta recomand să cauți acolo răspuns.