| Kiwibibilă a întrebat:

Nu credeti si voi ca oamenii care fumeaza sunt slabi si usor de influentat?
Voi de ce fumati?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Normal ca da, alt motiv nu ar fi.
Sau poate ca da. Adica unii mai fumeaza ca sa scapa de anumite stari rele, de suferinta si chestii de genu. Cum ar fi si fetele care se taie dupa o despartire, asa sunt si unii baieti cu fumatul.

Unii fumeaza din necaz
Altii ca sunt usor de influentati si se iau dupa toti ceilalti. Adica daca toti prietenii lui X fumeaza si ei il considera un ciudat pentru asta si sunt ceva gen,, Cum fratele meu sa nu fumezi, esti sanatos la cap?" Si mda. el inloc sa se desparta de acei prieteni, el incepe fumeze.
Un alt motiv ar fi ca sa para smecheri. Cand ii vad pe unii pe strada ca merg cu tigara in mana, dar intr-un mod de ala,, ia uita-te la mine ce smecher sunt ca fumez", mi se pare... nu stiu cum sa zic, deci pentru unii (mai ales fete), poate li se pare cool dar pentru mine este un tampit. straight face Mai sunt si unele fete :,, vad tigara, dau like " Aparent multe fete ii apreciaza pe cei care fumeaza si nu inteleg lucrul asta dar ma rog. Insa pe unu care de exemplu, se duce la biblioteca, vai de mine. cred ca inca putin si-l omoara.

Eu nu am fumat, nu fumez si nici nu am de gand sa fumez. In primul rand nu imi permit. rolling on the floor adica imi permit, doar ca sunt cam zgarcit la bani rolling on the floor. Prefer sa-i pastrez si sa-i folosesc cand am nevoie de o suma mai mare. Cum ar fi acum ca tot incepe scoala happy (dar pacat ca am cheltuit o mare parte din ei pe piscina, iesiri la pizza, am mai iesit de cateva ori sa-mi iau ceva de la magazin. mama nu mi-a mai dat deci da... rolling on the floor

Apropo, tu esti aia din poza de profil? happy

| Kiwibibilă explică (pentru Nemessys):

O doamne parca imi citesti gandurile.
Apropo, nu, e mama.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Serios?
Acum cati ani? laughing

| Kiwibibilă explică (pentru Nemessys):

Ce mă? laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Si credeam ca a mea arata tanara. Lumea nu-i da mai mult de 25.
Ce sa zic de a ta. straight face Daca imi ziceai ca tu esti in poza aia, chiar te credeam.

| Kiwibibilă explică (pentru Nemessys):

Tu chiar vorbesti serios?

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Uita-te si tu cum arata! Ma. deci eu mai mult de 19, nu i-as da! ITI JUR! Daca tu imi spuneai ca fata din poza esti tu, sa mor de nu te credeam. De ce crezi ca am si intrebat? straight face

| Kiwibibilă explică (pentru Nemessys):

Any sarcasm here?

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Chiar deloc...

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cam toți oamenii sunt influențabili. Foate puțini sunt cei care își aparțin complet. Să nu fie sclavul a nimic. Să fie perfect prezenți în acum și să fie dispuși să piardă orice oricând pentru lucrurile în care cred. Fumatul, alcoolul, cafeaua, sexul, mâncatul, internetul, televizorul, anturajul, toate astea sunt chestii asupra cărora trebuie să exercităm un anumit control. Fără disciplină ne ratăm și nu vom ajunge să cunoaștem lucrurile mărețe de care suntem capabili. Am fumat ca să văd cum e și așa cum credeam de înainte nu m-a impresionat cu nimic. Nu pot înțelege de ce ai vrea să faci așa ceva când sunt alternative de relaxare mult mai prietenoase. Poți să faci o plimbare prin pădure, să te bălăcești în apă, să practici un sport, să dansezi, să râzi pur și simplu, Atâtea și atâtea alte chestii. Cu toții avem derapaje, important e să ne dăm seama că ele nu ar trebui să reprezinte normalitatea.

| Eminescw a răspuns (pentru Bacemi):

Se pare că ea s-a cam grăbit și a omis răspunsul tău, care, după părerea mea, este cel mai pertinent răspuns la această întrebare...

| Kiwibibilă explică (pentru Eminescw):

Si eu am observat ca m-am grabit in desemnarea raspunsului castigator. Daca eram atenta si le revizuiam ii dadeam lui funda.

| Bacemi a răspuns (pentru Eminescw):

Mersi pentru apreciere.

| Speed99 a răspuns:

Haribo.

Edit: Puteam sa jur ca citisem "Ce fumati?" in loc de "De ce fumati?". Se pare ca-si fac efectul.

| RAY a răspuns:

Nu are nici o legatura fumatul cu personalitatea omului, ai putea spune e adevarat ca omul beat e usor de prostit asta da, dar fumatul nu are nici o legatura influentarea unui om, nu fumez

| Drimmero a răspuns:

In mare parte multi fumeaza ca se lasa prostiti si sunt mintiti ca sunt pielea... daca fumeaza, altii fumeaza sa vada doar cum e, altii fumeaza doar pentru relaxare si tot asa, sunt N motive.

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde din ce motiv fumeaza.
Daca fumeaza din motivul de a fi acceptati de cei din jur si doar din motivul asta, da, sunt niste slcavi.

| syd a răspuns:

Ba da, cred.

| syd a răspuns:

Aia care fumeaza din an in pasti mor de cancer mereu

| syd a răspuns:

Asta tu trebuie sa stii LOL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi/au dat impresia asta. Sunt prosti ca fumeaza, nu ma intelege gresit, dar nu slabi sau usor de influentat. Tu poate te referi acum la copii cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi că sunt slabi din cauză că nu se pot lăsa sau doar pentru că fumează?
Eu fumez din placere, îmi place să stau singura și să trag dintr-o amărâtă de țigară până se termină și o incep și pe a 2 a și pe a 3 a și pe a 4a pentru că îmi place să fumez.
Nu cred că țigările mă fac să fiu mai ușor de influențat, nu are sens.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru LorandSzabo):

Dacă îți face placere, e alegerea ta, normal happy nu te poate forța nimeni dacă tu nu vrei țigara aia după ce lingi o pl.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.îmi place, mai dispare din plictiseală 2-3 min cât timp fumez, îmi place fumul... idk

| Eminescw a răspuns:

Cum ai tras tu concluzia că oamenii care fumează sunt slabi și ușor de influențat?
Oameni slabi pe care-i poți manipula pot să nu fumeze, asta nu are nicio relevanță că dacă X fumează este mai slab la minte decât Y, deoarece Y nu fumează...
Asta nu ține de vicii precum țigara sau cafeaua etc. Ține de nivelul de inteligență al fiecăruia, în sensul că dacă ești mai slab de caracter și de înger sau dacă nu te duce bibilica tot poți să fii influențat de ceva sau de către cineva, n-are treabă cu fumatul happy