| Genevaaa a întrebat:

Nu e ciudat ca efectiv visez daca adorm chiar si 2 minute? Acum cateva zile mi s-a intmplat asta ca muream de somn dar mă țineam sa nu dorm... Iar acum, m-am pus sa dorm 30 min tot așa pentru ca imi era foarte somn si am visat.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este normal.

| Catrice a răspuns:

Visele cică nu durează mai mult de 5 secunde.

| Sofer a răspuns:

Poți visa și cu ochii deschiși, nu doar dormind.

| badpanda a răspuns:

Eu visez si daca atipesc 30 de secunde.Si imi aduc aminte toate visele. Uneori le si interpretez in timp ce visez.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu, pentru ca un vis dureaza intre 5 si 20 de minute, deci depinde de cat de obosit esti si cat de repede adormi.

| ROberrt86 a răspuns:

Nu e nimic anormal. Psihologii spun ca visam in fiecare noapte, doar ca ne amintim foarte putin. Fiecare persoană visează de mai multe ori pe noapte, dar nu ne aducem aminte decât 10% din ceea ce visăm. Dacă visele apar înainte de miezul nopţii sau ne trezim imediat după ce am visat, nu ne aducem aminte nimic. În general visele pe care ni le aducem aminte sunt cele care apar spre dimineaţă"