| RAY a întrebat:

Nu stiti sa faceti de mancare de preferati mancarea in oras?

Eu consider ca este o problema foarte mare faptul ca preferam mancare in oras in loc sa o facem acasa

22 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Daca tot iti oferi ajutorul, fii te rog dragut si vino sa gatesti ceva. Orice reteta de acolo, mie imi convine big grin.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Doar la o cina romantica te invit

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Doar?! tongue

Acum, vorbind serios... uneori, dupa 10 ore de munca prefer sa mananc in oras si asta n-are nimic de-a face cu faptul ca nu stiu sa gatesc.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Si mai multe desigur love struck

| Freya1 a răspuns:

Normal ca e mai ok sa manânci acasă.
În primul rând pentru sănătatea ta, ca nu sti ce e mai exact in mâncarea aia si in ce conditii a fost făcută plus ca in viața asta până la urmă tot trebuie sa înveți sa gătești mai ales ca si femeie si daca nu pentru tine macar pe cand vei avea copil.Dar de fapt la comoditatea din ziua de azi si la cat sunt de obraji sau bolnav copii cred ca mai repede ii îndoapa mama cu fast food decat sa se obosească sa învârte intr-o oala.
Si mama muncea în 3 schimburi, eu la fel ani de zile nu imi vedeam capul de treburi si mâncăm doar seara, prietena mea cea mai bună ce muncește 12 ore si are si probleme cu spatele si etc si încă o grămadă isi fac timp pentru o oala de ciorbă dar astea ce stau in fund la birou 8 ore mănâncă la restaurant ca sunt obosiți.De aia nu putem economisi niciodata (ca cu cat dai pe un meniu o dată iti faci mâncare pe câteva zile), de aia suntem bolnavi si grași (mâncăm fast food sau mâncare de la toate restaurantele infecte ce nu dau doi bani pe sănătatea clientului), de aia la 30 de ani nu stim sa gătim si ne cresc mamele copii si multe altele.
Eu stiu sa gătesc si o fac cu drag si pentru mine si pentru prietenul meu si si pentru ai mei.

| Emma30555 a răspuns (pentru Freya1):

Sa sti ca nu e ceva rau daca iti permiti sa mananci in oras intr-un loc decent si de calitate. E secolul vitezei, de ce sa mai pierdem timp la cratita cand putem sa iesim sa ne relaxam si sa mancam ceva bun? In orasele mari se practica si nu e ceva rau daca stii ce sa mananci. Cei ce gatesc acasa nu sunt mai slabi ca cei ce mananca in oras. Exclud fast foodurile, aia nu e mancare.

| Catrice a răspuns:

Nope. Deloc. Te înșeli.
Știu sa găsesc, doar ca de multe ori nu am timp. Și în loc de 3-4 ore cat îmi ia sa termin mâncarea, la restaurant într-o ora deja e mâncarea pe masa (drumul pana acolo, așteptatul etc).

| RAY explică (pentru Catrice):

Si universul tau ce spune?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Universul meu e pretutindeni în jurul meu. happy

| Emma30555 a răspuns:

E mai comod in oras

| GoldenZenith a răspuns:

Gătesc acasă. Mai ies și prin oraș să mănânc, dar nu așa des.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ai aparut ca soarele dintre nori intr o zi ploiasa

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu degeaba ma cheamă Aura. big grin

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ma bucur ca dupa multi timp ai intrat iar aici in clubul celor cu cuțitul la vena

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Cuțit la vena? De când a devenit site-ul așa interesant? laughing

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

De cand e Dragnea la putere, el este de vina pentru absolut orice, daca nu ne gasim iubita apoi amanta, daca intra soarele in nori, hai ca tu macar ne mai iluminezi inimile intunecate

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pup.
Macar atat sa fac si eu. Mă simt utila din nou love struck

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Pacat ca nu am vorbit asa des ca inainte

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Da. Păcat. Eu inca am același nr pe wapp

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Am spart telefonul, numai am smartphone din pacate

| Mayar a răspuns:

Ai punctat foarte bine acest lucru!
(Nu ma intreba sursele, ca nu fac referat sa fi salvat bibliografia! )
Ideea e ca, aceasta mancare din oras, e super preparata si nesanatoasa incat, pana si ultimele ramasite din subtante nutrivite pentru organismul nostru dispar prin acele preparari si adaugari de chestii toxice, incat mancarea respectiva e degeaba: nu ne hranim coprul cu ceea ce are nevoie, doar ii dam de lucru in a scapa de toxine, fara a obtine substante nutrivite. Deci: ce castigam? Nimic. Ce pierdem? Tot.