| geop a întrebat:

Nu ştiu cum să mai fac. simt nevoia sa vorbesc cu cineva. nu mai suport. Prin oraş cu cine, să sar pe oameni să vorbească cu mine? Foşti colegi nu au vorbit nici atunci, nici acum. Pe mess nu am decât o persoană de pe net care nu a mai intrat de ceva vreme, în telefon n-am decât 7 contacte, doar foşti şefi şi numerele vechi ale altor persoane au rămas acolo că nu le-am mai şters. Am 25 de ani şi mă simt ciudat că nu vb nimeni cu mine. toţi prin parc se distrează, stau de la 2 în sus. îşi vorbesc, se sfătuie, se ajută. Eu nimic. simt că mă închid tot mai mult în mine...nu mai suport să văd că sunt la fel ca toţi şi nu pot să fac ca toţi. Tot încer să mă bag în seamă cu oricine pe unde pot. Nu ştiu ce am. ce cer aşa mult? M-am şi umilit. nu m-am supărat pe "amicul" care m-a lăsat fără serviciu, tot să am eu un prieten. Nu ştiu...nu mai ştiu nimic.mă ustură ochii că altceva mai bun nu am de făcut mă exteriorizez prin lacrimi. În fine. e bine că există TPU. măcar mă mai exteriorizez şi prin scris

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intotdeauna exista cineva cu care mentii o conversatie sa stii.

| geop explică (pentru mgtow):

Da, ai dreptate. Obişnuiesc să vb cu mine când sunt sigur, deci cineva există. eu sunt.

| mgtow a răspuns (pentru geop):

Parintii, neamurile oricat de dusmanoase ar fi poti vorbi si cu ele.

| geop explică (pentru mgtow):

Stau decât cu mama. Neamurile au zis că vor vorbi cu noi când le dăm un miliard (o sută de mii lei noi), jumătate din valoarea casei noastre.

| geop explică (pentru mgtow):

Am observat că nu poţi primi mesaje decât de la prieteni. Lasă-mi tu cu id tău în mesaj.

| Kylexy a răspuns:

Uite aici id meu de mess kylexy_2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o boacana si intra la parnaie. O sa ai cel putin 5 colegi de celula, sa-i stresezi zilnic rolling on the floor

| geop explică (pentru anonim_4396):

Cine ştie, cunoaşte...

| anonim_4396 a răspuns (pentru geop):

Deh, palomita bianca, dupa cativa ani de institut militar, numai de colegi de camera nu mai simt eu nevoia rolling on the floor

| geop explică (pentru anonim_4396):

Palomita bianca din imagine reprezintă puritatea mea, albastrul e culoarea mea preferată, iar geop reprezintă numele mele. Sincer. nici eu nu îmi mai doresc colegi. Până acum numai nenorociţi de colegi am avut peste tot, unii mereu invidioşi pe notele mele în şcoală şi alţii până anul trecut pe salariul meu mare.

| mgtow a răspuns (pentru geop):

Da-mi un id sa mai comunicam pe acolo ca te ajut eu sa fi mai fericit in viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru geop):

Stii, e grav ca un baiat mai in varsta de 20 de ani sa stea inca la ma/sa... mai sugi tza*tz*a, sau ce e cu tine?
Deci pleaca drequ' de langa ma/ta, esti om mare! Vrei s-o si ft-i, sau sa-ti aleaga ea viitoarea nevasta?
Daca iti place sa socializezi, du-te in armata. O sa ai 30 de pinguini racani, cu care sa te bati de musca si de pusca zilnic.
Daca n-ai oo de armata, du-te naibii intr-o garsoniera, numai a ta, intr-un bloc de nefamilisti. Acolo e socializarea la maxim rolling on the floor

| geop explică (pentru mgtow):

îţi las un mesaj privat

| geop explică (pentru anonim_4396):

Limbajul tău nu-mi prea place. Invită-mă la tine dacă tot dai sfaturi bune şi de urmat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru geop):

Vrei sa vi la un gratar si o bere? Cu placere...
Stai sa o intreb pe nevasta-mea daca ne lasa. Nope! rolling on the floor rolling on the floor

| geop explică (pentru anonim_4396):

Asta e, eu o pierd pe nevastă-ta happy Treacă de la mine, ţi-o las ţie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru geop):

Multumesc!

| Astaeparereamea a răspuns (pentru anonim_4396):

o sa se intelaga amandoi de minune, unu dintre ei vrea sa se insoare cu un camion, chici care? laughing

| BIOO a răspuns:

Salut! Cere-mi add la lazarescu_constantin. discutam acolo! Fii optimist ca tot raul este spre bine! happy

| geop explică:

Mulțumesc mult, dar am găsit o liniște temporară și o împăcare cu ideea. Cred că nepăsarea este secretul. Rolul de pește care se zbate pe uscat pare mai mult o autovictimizare, care tot mie îmi face rău. Nu vreau să mai insist cu asta. Mulţumesc mult pentru tot.

| beebyy a răspuns (pentru geop):

Inteleg,probabil asta e raspunsul, dar cu totii avem nevoie sa fim ascultati uneori.
Numai bine

| geop explică (pentru beebyy):

Ascultarea nu presupune și rezolvarea problemelor. E de apreciat că cineva este dispus să-şi rupă din timp şi să asculte un străin. Dacă "insişti" să mă asculţi, poţi să îmi laşi id-ul tău într-un mesaj şi pot să îţi povestesc tot, poate mi-ar prinde bine o... reascultare happy

| beebyy a răspuns (pentru geop):

Nu am "insistat", doar am raspuns unei cereri pe care ai adresat-o tu ...si daca crezi ca asa e cel mai bine pentru tine e ok big grin

| BestHelper a răspuns:

Salut daca ai nevoie de ceva sau vreo problema. add lovelace.proud@yahoo.com