| YoNuT01 a întrebat:

O intrebare pusa de curiozitate, poate sa ramana o fata de 8 ani insarcinata?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu, nu poate trebuie sa intre la pubertate ca sa ramana insarcinata.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Teoretic nu poate sa ramana

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Daca nu i-a venit menstruatie/ciclul nu poate ramane.
*-*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Trebuie sa-i vina mai intai ciclul, abia dupa aia poate ramane insarcinata.

| Solsagan a răspuns:

Neah.

| MrLevy97 a răspuns:

Poate par nesimtit dar fata aia de 8ani nu se mai joaca cu papusi?! sau acum baga masinuta in garaj?big grin

| RMika a răspuns:

Http://depici.ro/......-asa-ceva/ Aici poti gasi un caz cat se poate de socant. Deci oricat de socant este, aparent este posibil... Bine aici vb de dezvoltare fff rapida si de multe alte probleme ce tin de corp, hormoni si gradul de maturizare fizica.

| Abh a răspuns (pentru RMika):

Da, astea sunt exceptii.