| Joker3134 a întrebat:

Oare cum poate un om la 65 ani să muncească până iasă la pensie de exemplu maistru sa stai 8 h in picioare nu e greu?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Care vremuri? Asta cei de la tara, care nu erau salariati. Si erau destui si mai sunt.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E greu. Dar gandeste-te la muncitori, nu la maistru. El mai sta si jos cand intocmeste acte, pontaje etc.

| Mosotti a răspuns:

Pai la 65 ani iese la pensie, ce sa mai munceasca?!

| Wr3nch a răspuns:

Sa zicem mersi ca acum e pensielaughing Pe vremuri traiai din mila copiilor, daca aveai.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Wr3nch):

Care vremuri? Asta cei de la tara, care nu erau salariati. Si erau destui si mai sunt.

| Adrian5575 a răspuns:

Ne târâm si noi cum putem. Urmam legile, nu avem ce sa facem. Oricum in ziua de azi sunt putini oameni care mai apuca pensia.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Bineînțeles că e greu.