| GrasulDinPovesti a întrebat:

Oare durerea psihica este mai puternica decat durerea fizica? Te doare splina ca esti bolnav de cancer,daca doctorii iti spun ca e o durere oarecare trecatoare si tu ii crezi te va mai durea atat de tare ca si cum ai afla ca e cancer de splina? Faptul ca afli ca ai cancer te face sa intri in panica si sa simti mai ales durere psihica? Eu numa cand ma gandesc ca am cancer imi vine sa ametesc si simt ca ma doare psihicul,ca mor, oare cancerul e o boala chiar atat de rea precum se crede sau e doar psihic?

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fiecare durere e urâtă. Dar faptul de a nu te gândi încontinuu, te poate ajuta sa suporți mai usor. Gandeste-te la lucruri frumoase pozitive, ocupați mintea cu alte lucruri și va fi mai usor. O inimă veselă este sănătate pentru oase. Dar imi pare rau daca treci prin asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu raspunsul doar la prima intrebare. Sunt la fel de dureroase, din experienta mea. La restul intrebarilor nu stiu ce sa iti zic.