| anonim_4396 a întrebat:

Oare exista Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am mari indoieli in sensul asta.

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Hai ca intrebarea asta imi place big grin
Binenteles ca dastraight face Dumnezeu ne-a creat. El este mereu in preajma noastra si ne ajuta defiecare data cand ii cerem ajutorul big grinMulti spun ca el nu exista, dar se insala foarte tare.winkingDumnezeu a existat, exista si v-a exista intodeaunawinking

| SweetCandy a răspuns:

In afara faptului k exista un user q acest nume, da exista Dumnezeu

| Dan a răspuns:

Dupa tine cum crezi ca a fost creat lumea si cine a creat tot ce este in jurul tau? Intreaba si un iezuit, iti da raspunsul mai detaliat.

| albastrel a răspuns:

Cu siguranta exista!

| sorin a răspuns:

Hai ca esti tare Dumnezeulaughing Este posibil sa existe.

| ellene a răspuns:

Da, exista doar ca noi nu il vedem. Nici aerul nu il vezi, dar totusi il respiri si fara el nu ai putea trai.

| silvio a răspuns:

Eu am auzit ca dumnezeu te vegheaza, te asculta...
asta inseamna ca o fi lucrand la s.r.i?

| silvio a răspuns:

I-as intreba pe cei care mi-au dat "stupid" la raspunsul meu de mai sus, si care sigur se bat cu pumnul in piept ca sunt crestini: asa v-a invatat pe voi dumnezeu, sa dati cu parul? (adica cu "stupidul").
pai de ce n-ati zis, "lasa-l doamne, ca nu stie ce vorbeste"?
hai ca dumnezeu e-n noi, e-n aer, e nu stiu pe unde, dar cand e sa aplicati ceea ce ziceti ca va invata, hopa ca isi baga dracu coada, si v-apucati sa dati cu pietre in cei care nu sunt de acord cu voi.
halal...

| Jonsdottir a răspuns:

laughing nu stiu ce sa cred.lumea vede extraterestii peste tot dar pe Dumnezeu nici unde straight face
tu ce crezi?

| Swabia a răspuns:

Sincer...nu stiu! Cateodata cred cu taria ca exista, alteori sunt asa in ceata! Prefer sa cred ca m-a creat Dumnezeu decat ca provin din maimute!

| Swabia a răspuns:

*tarie

| lynes a răspuns:

Logic ca exista! Altfel,cine ne-a creat? S-au pamanturile, universul, cine le-a creat? Normal ca El!

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Da, normal ca exista

| ioana_1851 a răspuns:

Normal.si nu e user'ul de mai jos

| ryxize a răspuns:

Da, Dumnezeu desigur ca exista! Daca nu ar fi existat atunci tot ce vezi acum in jurul tau si kear tu nu ati mai fi vazut lumina zilei niciodata!

| eu_3271 a răspuns:

Pai si Dumnezeu e extraterestru.

Eu cred ca exista, dar nu ma gandesc la cineva care arata ca noi. Cred ca e o forta, o energie.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gata, aici sunt, am venit. Cu ce te pot ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap happy
Eu intr'o seara mergeam la o prietena cu mama si era in fata mea o groapa de canalizare [ nu era astupata] si eu mergeam si ma uitam pe cer .cine stie la ce ma gandeam laughing si dintr'o data m-am trezit din aceea "transa" si am sarit peste respectiva gaura de canalizare laughing
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@mucica - e veche intrebarea pe site, deci nu vei obtine raspunsuri noi, asa ca da-mi fundita si succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe cine intrebi? pe mine, pe el, pe ea, pe noi, pe ei, pe ele? sau...pe tine? poti sa intrebi si sfintii, degeaba...incearca sa afli cine esti tu, si apoi iti va fi mai usor sa iti pui intrebari si sa gasesti raspunsuri. Pe Cel pe care Il caauti n-ai sa-L gasesti intr-o facultate de teologie, nici in biserica, nicaieri....desi e peste tot. i putin peste limitele tale si ai sa afli ceea ce cauti...si apoi, de ce vrei sa stii? daca vrei, iti stau la dispozitie cu raspunsuri, dar iti repet: nici macar El nu iti va da mura-n gura.big grin E totul in tine, tot ce vrei sa stii...aminteste-ti...

| georgiana_6266 a răspuns:

Daca exista Dumnezeu? Pt unii pare o intrebare fara raspuns. Eu una nu mai cred desii as vrea, insa nu mai pot. De ce? Simplu. Pt ca noi, oamenii, stim ca Dumnezeu a creat lumea, dupa chipul si asemanarea lui. Dar daca e asa de ce mai apare si asta? Ca noi ne tragem din maimulte. Spune si in Biblie ca lui Dummezeu i-a luat 6 zile sa creeze lumea, universul, tot ce noi astazi mai stim. Dar daca e asa de ce mai apare si alte raspunsuri la aceasta problema. Astazi ''stiinta combate religia''. Au iesit o gramada de documentare care spun ca a fost gasit marmantul lu Iisu, si familia sa. De asa ceva nu zice nimic. Sa aiba o familie. Parca se ridicase la cer inainte sa isi intemeieze una. Cel putin asa stiu eu. Mai stiu ca daca noi nu am fi crezut in ziua de astazi intr-o forta superioara noua, pe lume ar fi fost un haos total. Si asta poate vedea orsicine, orsicare, deoarece din aceasta cauza se intampla astazi tot felul de chestii, cum ar fi: asasinari, violuri, furturi; oamenilor nu le mai e frica de Dumnezeu si de aceea face ce vor de capul lor. Unii spun ca Dumnezeu exista; daca e asa sunt sigura ca nu i-ar fi fost foarte greu sa ne apara nou, sa il vedem, si apoi am fi crezut mai cu tarie in el. Dar nu e asa. Nu se intampla nimic. Oare cum sa credem in el. Cand vedem ca pe zi ce trece lumea devine din ce in ce mai bolnava(bolnava la cap). Si mai este existenta extraterestrilor. In biblie nu spune de asa ceva. Deci, acum depinde de tine daca crezi sau nu! Exista o carte care se numeste PROGRAMUL TERRA-UN ATENTAT EXTRATERESTRU ASUPRA OMENIRII. Daca vreti sa o cititi, e cea mai interesanta carte citita pana acum. Scrie tot cam de ce nu ar trebui sa credem in dumnezeu. Adica explica de ce Dumnezeu nu exista.